Skocz do zawartości

kontrolka oleju


Gość tdr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zamawiam pompe i biore sie za to bo ostatnio zaobserwowałem ze jak mocno dogrzeje sie silnik 200km bez przerwy to trzymajac tak koło 3tys zaczyna głosniej chodzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wydłubana jest na niej oznaczenie shv jakies numery i w kułeczku 10 czyli ze niby z 2010 roku? do panewek sie dobiore w poniedziałek bo dzis juz mam dosyc


oznaczenie shw a nie shv jesli ona zeczywiscie jest z 10 roku to zastanawiam sie czy jest sens ja zmieniac moze to nie tu problem

Edytowane przez tdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Ktoś ją zmieniał. Miał powód.

Pewnie ten sam co teraz.

 

Pompa wymieniona a problem jest nadal.

Jeśli ciśnienie właściwe to ja bym nie ruszał.

 

Jednak na tym etapie, skoro wszystko rozebrane to nie wiem co Ci powiedzieć.

 

Zakładałem już nie raz używane / oryginalne pompy oleju. I nigdy nie miałem z nimi problemu. Kanał doprowadzajacy olej do czujnika jest drożny ?? Nie ma tam jakiegoś blokującego skwarka, czopa, osadu na ściance. ??

Jest możliwość przepchania tego elastycznym wężem, przewodem sprezystym??

Czy tylko powietrzem pod ciśnieniem ??

Masz rozebrane więc sprawdź proszę.

Nie wiem tego? Ale tam wedlug mnie jest przyczyna problemu.

 

Ps. Jeśli masz kontaktach poprzednim właścicielem to spytaj czy pompę wymieniał z powodu tej kontrolki czerwonej.

 

90% sintr jeździ na oryginalnych 17-sto letnich pompach. ;)

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z włascicelem nie mam kontaktu a i tak pewnie nic by mi nie powiedział starszy pan nie bardzo szło sie z nim dogadac chyba jak mam to rozdłubane to ja wymienie bo sporo roboty zeby sie tam dostac najwyzej strace 200zł ale bede pewny chociaz jednego sprawdze jeszcze te panewki czy nie porysowane a tak sie jeszcze zastanawiam czy jest opcja zeby gubiła cisnienie przez wałki wrównowazajace moze jak były zle ustawione to je wytłukło tylko wtedy powinny miec luz a one siedza sztywno


chyba problemem były wałki zatarte rysy na paznokiec panewki wygladaja ok dokreciłem wydług manuala 35n 45s 15s ale wydaje mi sie bardzo nocno bo ostatnie 15s miałem ciezko przekrecic tak ma byc

Edytowane przez tdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności