Skocz do zawartości

kontrolka oleju


Gość tdr

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem sintry 2,2 od dwuch dni po mocnym rozgrzaniu zapala mi sie kontrolka oleju na wolnychobrotach po lekkim dodaniu gazu na tak 800-900 gasnie stan oleju na max niedawno wymieniany pada pompa czy cos innego i jak sie upewnic ze to pompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lata temu taka diagnoza mogłaby byc tylko jedna .. padają panewki korbowodowe .. ale to była diagnoza dla kancioka i poldka ..

nie znam sintry, nie znam silnika .. ale nie stawiałbym na pompę .. ale są tu ludzie z wiekszym doświadczenie w tym temacie .. na pewno sie odezwą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził najpierw sam czujnik a następnie ciśnienie oleju manometrem, to da jakąś wiedze o stanie pompy (zdarzały się przypadki rozkręcania w tych silnikach). Kontrola na zimnym i gorącym oleju.

Warto też posłuchać układu wał - korbowody - wałki wyrównoważające.

Jaki olej jest zalany? może być to też związane z olejem, filtrem.

Jak się zapala kontrolka oleju czy silnik pracuje głośniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym sprawdził najpierw sam czujnik
wg mnie czujnik działa .. bo po dodaniu gazu jest reakcja wzrasta ciśnienie ..

sprawdzenie ciśnienia manometrem .. świetny pomysł .. bo wartośc liczbowa mówi sama za siebie .. można ją z czymś porównać

jezeli na zimnym silniku sie nie zapala .. tylko na ciepłym .. to też bedzie jakas informacja

nie wiem jak w tym silniku, ale w 1.7 jezeli filter był zapchany to otwiera sie baypass, który powoduje, ze olej jest po prostu nie filtrowany (bo lepiej jak jest niefiltrowany niż jak jest go za mało) .. myslę, że w tej konstrukcji może być podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mobil 15w40 filtr dzis wymienie i czujnik bo juz zakupiłem jak sie rozgrzeje to zaczynaja cykac popychacze zimna chodzi cicho i nic nie cyka kontrolka tez sie nie zapala dopiero jak dobrze sie rozgrzeje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tylko potwierdza, że spada ciśnienie, ale pomiar jest wskazany .. bo tak jak pisałem wartość można zawsze z czymś porównać .. najlepiej na zimno i po rozgrzaniu je zmierz.

wymień ten filtr .. z czujnikiem bym sie wstrzymał .. bo aby poznac przyczynę, nie robi sie dwóch rzeczy na raz.

nie wiem co znaczy wypowiedź kolegi, że zdarzały się przypadki rozkrecenia pompy .. (chyba chodzi o połaczenie koła z wirnikiem) albo o cos innego .. ale myślę, że rafałgrzegorz Ci to powie jeszcze jak bedzie na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmienie filtr jak nie pomoze to zamienie czujnik jak to tez nie da rady to bede szukał manometru do cis oleju bo mam tylko do kompresij i cis paliwa czytałem ze jeszcze na pompie jest jakis zaworek który moze sie przyciac

Edytowane przez tdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz zawór przelewowy (bezpieczeństwa).

Natomiast widzę że lejesz olej mineralny, więc tu może być problem. Koledzy opisywali podobne przypadki przy 15w40 - głośniejsza praca popychaczy.

Miałem podobny problem z olejem ale bez kontrolki, wymiana na 10w40 poprawiła i wyciszyła trochę popychacze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymień koniecznie olej ale na 10W40. Ten co masz tak naprawdę nie wiadomo kiedy zmieniany i jeszcze niewłaściwy dla tego silnika.

Zrób pomiar ciśnienia, prawidłowe to 2bary przy obrotach 850/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności