Skocz do zawartości

kontrolka oleju


Gość tdr

Rekomendowane odpowiedzi

olej swiezy powiedział ze zmieniał i widac ze czysciutki ale sprawdze choc wydaje sie ze jak bedzie zadszy to tymbardziej sie bedzie zapalac bo teraz zapala sie po nagrzaniu czyli rozrzadzeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli długo jeżdżone było na mineralnym mogły się przytkać kanały olejowe.

Oleje pół syntetyczne mają inną charakterystykę i nie rzedną tak jak mineralne,poza tym nie pozostawiają po sobie nagaru w tak dużym stopniu jak mineralne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli długo jeżdżone było na mineralnym mogły się przytkać kanały olejowe.
ale w którym miejscu te otwory miały by się przytkać??

bo skutek mógłby być odrotny .. tzn. jezeli przytyka się coś za pompą i za czujnikiem to ciśnienie wzrasta .. bo wydajnośc pompy jest przecież stała (w tym silniku).

wszystko jest zalezne w którym miejscu umieszczony jest czujnik, w którym miejscu jak piszesz może się przytykać.

Dla mnie z tego co piszecie i z tego w co ten silnik jest wyposażony .. to owszem możliwe jest:

że czujnik rozładowywujacy ciśnienie mógłby sie nie domykać

że przytkał sie kanał ssacy oleju (nagromadzony nagar na smoku)

Myślę, że tak jak pisałem pomiar ciśnienia oleju zweryfikuje problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w którym miejscu te otwory miały by się przytkać??

bo skutek mógłby być odrotny .. tzn. jezeli przytyka się coś za pompą i za czujnikiem to ciśnienie wzrasta .. bo wydajnośc pompy jest przecież stała (w tym silniku).

Myślę, że tak jak pisałem pomiar ciśnienia oleju zweryfikuje problem.

Grześ

Tak masz rację, tak powinno być, czujnik jest na pompie.

Możliwe że zawór się otwiera i wraca olej do misy zamiast na blok i głowicę.

Dlatego w swoim pierwszym poście pisałem o manometrycznym pomiarze.

Radzę w miarę szybko to ogarnąć bo szkoda silnika, remont jest drogi i dla wielu mechaników trudny.

Ten silnik powinien pracować na oleju półsyntetycznym i takie są zalecenia fabryczne, bez względu na przebieg.

Kol tdr - poczytaj co piszą koledzy o kłopotach z olejem w tym motorku, o płukaniu silnika itp.

Są opisy w tematach silnika sintry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlatego w swoim pierwszym poście pisałem o manometrycznym pomiarze
a ja zgadzam się z tym jak najbardziej, zresztą to podkreśliłem, że pomiar jest najwazniejszym

 

Ten silnik powinien pracować na oleju półsyntetycznym i takie są zalecenia fabryczne, bez względu na przebieg.
jezeli producent zaleca .. to wg. mnie wie co mówi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lata temu taka diagnoza mogłaby byc tylko jedna .. padają panewki korbowodowe .. ale to była diagnoza dla kancioka i poldka .

Po przejrzeniu starszych tematów niestety ta diagnoza jest chyba najbardziej prawdopodobna.

http://forum.opel24.com/topic/35062-swiecaca-sie-kontrolka-oleju-podczas-pracy-silnika/page-2

http://forum.opel24.com/topic/62988-kontrolka-cisnienia-oleju-nie-gasnie/?p=496511

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper to musiała ta sinterka być albo nie kochana albo mieć nalatane mnóstwo km.

Ten motorek co obecnie mam w swoim autku miał na zegarze ponad 300tkm a panewki były w nim jak nówki.

Ola, Maciek i Jacek znają wartość jaka była na liczniku.

 

Tdr - panewki ok 500 kpl główne i korbowe. ale zrobisz dół to pasi robić cały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie .. ale kolega jeszcze nie zrobił podstawowej czynności .. nie pomierzył ciśnienia oleju

zimny silnik i ciepły silnik .. jak będą wyniki to będzie diagnoza .. na razie to wróżenie z fusów i nasze domniemania ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wiem że nie pomierzony, kolega też nie pisze czy panewki słychać, czy gdzieś są wycieki.

Chociaż ktoś dawno pisał że w podobnym silniku tak zaczęła padać pompa oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności