Skocz do zawartości

kontrolka oleju


Gość tdr

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, najpierw zrobić pomiary, sprawdzić wszystko co możliwe i opisane tu, oraz w tematach podanych wcześniej.

 

Ten świeży olej mineralny zapewne wlany z powodu świecącej kontrolki - miał pomóc przynajmniej w sprzedaży auta. I to się niestety udało.

Ja bym dzwonił do sprzedawcy i poinformował o problemie i oddał auto z powrotem lub przynajmniej negocjował w sprawie kosztów naprawy.

Chyba że kolega wiedział o tej kontrolce...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

narazie wymieniłem czujnik bo co sie okazało przeciekał kostkom moze w tym cały problem był panewek nie słychac jedyne co to delikatnie cykaja zawory po rozgrzaniu ale to nie taki charakterystyczny stukot jak to w oplach bywa lecz głosniejsze cykanie i jeszcze jedna sprawa przenosi mi wstrzasy na bude zastanawiam sie czy moze to byc od złacza elastycznego wydechu bo jest swiezo wspawanw ale krótkie 10cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi drgania przenosił roz... ny układ wodzików przy skrzyni, brakowało (wyleciała) jednej tulejki (pasowała po małych modyfikacjach vw .

ale może też być plecionka jak za bardzo naciągnięta ( ja mam 70 bo tylko taka była w sklepie od ręki - dospawane kawałek rurki i jest git.

Wracając do motorka - wymień przy najbliższej wymianie olej na 10w40, wcześniej zrób płukanie.

U mnie pomogło cykanie stało się cichsze. Wcześniej chodził jak sieczkarnia.

 

Obecnie stosuje inny olej Mobilem 10w40 zrobiłem tylko przejście po płukance.

Mechanicy też byli zdziwieni że motorek ucichł bez żadnej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polatam jak bedzie ok z cisnieniem to zrobie wymiane z płukaniem co do drgan wydaje mi sie ze to raczej nie wodziki bo deska drzy przy 2-3 tys obrotów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij miskę czy nie była zdjęta, może ktoś źle założył wałki wyrównoważające jak tam grzebał.


Tdr - skąd jesteś może ktoś podleci i posłucha.

Ja przejeżdżam przez pół polski więc 20 km w tą czy w tamtą stronę nie robi większej różnicy.

 

Wejdź na pogaduchy w sintrze - http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-3380?do=findComment&comment=601070

Poznasz resztę ekipy i relację ze spotów.

Ludzie pozytywni nie myślący tylko o sobie.

Znamy się też w realu nie tylko wirtualnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tematach karoserii i elektryce są opisane interesujące cię tematy.

Albo na spot do Łodzi, chłopaki to ogarną - popatrz ile sintr tam stoi. http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-3384?do=findComment&comment=601141


A spróbuj prysnąć silikonem w spraju w prowadnice szyby, u mnie pomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

panewek nie słychac jedyne co to delikatnie cykaja zawory po rozgrzaniu ale to nie taki charakterystyczny stukot jak to w oplach bywa lecz głosniejsze cykanie

 

Panikujesz , bo to cykanie wydobywa się z listwy gazowej.Silnik jest ok.

 

 

 

zrobie wymiane z płukaniem

 

Gorszej rzeczy to raczej nie możesz zrobić , więc przemyśl tą płukankę.....

Dlaczego ?? Złogi osadów uszczelniają ci silnik . Jeśli je wypłukasz , mogą się pojawić niekontrolowane przecieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertix - z pełnym szacunkiem, masz racje (wycieki pewnie się pojawią),

ale lepiej uszczelnić później wyciek niż robić remont, biorąc pod uwagę zatartą głowice czy ostatnie łożysko główne.

O ile głowicę można łatwo zdobyć to z wałem już jest problem.

Płukanie zrobione z głową i według opis na opakowaniu nie zrobi nic motorkowi oprócz ujawnienia nieszczelności.

Druga zaleta to czysty silnik z nagaru i wpływa prawie cały olej z motorka.

 

Tdr - cykanie gdy zimny motorek może świadczyć też o pękniętym kolektorze wydechowym - jest to częsta przypadłość rodziny tych silników, pasuje to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności