Skocz do zawartości

Astra `93 - i jej koniec


Gość mroowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Zacznę od tego że Astrę posiadam od poniedziałku, jak narazie zauważyłem że tylna wycieraczka nie chodzi... czy może to być jakiś bezpiecznik czy silnik jak myślicie. ?

Po otworzeniu maski samochodu hmmm po lewej jest olej tzn pojemnik z olejem, po prawej nie odkręcałem i nie wąchałem ale niewiem musi być gdzieś od chłodnicy jakiś zbiorniczek no i od wycieraczek :mrgreen: pomóżcie heh Ksiązki nie mam bo nie było :wink:

 

Jak myslicie ile na szrocie może mnie kosztować ... tylne światło prawe do Astry bo mam pęknięte a nie chcę coby się Police przyczepiła. No i czy możliwe jest dostanie na szrocie element tapicerki które znajduje się na bagażniku. niewiem czy dość jasno sięwyjaśniłem, ale zamiast półki mam kawałek dykty narazie po otworzeniu bagażnika 8)

 

Acha może macie jakąś książkę do Astry w pdf czy cóś ? rzecz jasna po polskiemu :roll:

Przydałoby się dowiedzieć które bezpieczniki od czego są :roll:

To narazie tylem , to byłem ja Mroowa Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

mroowa, Podepnij żarówkę do włączonej tylnej wycieraczki pod silniczek i będziesz wiedział,czy to brak prądu,czy moze zaśniedziałe złacza ,czy jednak silniczek.Po lewej olej?Olej się wlewa korkiem na pokrywie zaworów, a zbiornik to miska pod silnikiem.U mnie po lewej jest olej do wspomagania.Plyn hamulcowy to taki mały zbiorniczek vis-avis kierownicy.Płyn chłodzący to dużo większy zbiornik i jest po jeżdzie cieply.Prościej już się nie da.Płyn do spryskiwaczy jest z reguły lany przez kolorowy(przeważnie niebieski)korek,a zbiorniczka nie widać,bo jest w nadkolu.Chociaż mam astrę G,ale każdy wóz ma podobnie.

Zobacz, czy na odwrocie pokrywy bezpieczników sa znaki do czego jest ktory.

Wciśnij to http://rapidshare.de/files/23678697/Ebooks_Pl_Opel_Astra_F_-_Instrukcja_Obslugi.pdf.html i możesz ściągnąć instrukcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... skąd ja to wymyśliłem odnośnie Oleju :mrgreen: to ja niewiem, przecież olej to olej :wink: heh jutro wszystko przejżę. Dzięki za radę pozdro !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego że Astrę posiadam od poniedziałku, jak narazie zauważyłem że tylna wycieraczka nie chodzi... czy może to być jakiś bezpiecznik czy silnik jak myślicie. ?

Stawiam na przewody , które idą do klapy w gumowej "rurce".

Bardzo lubią w tym miejscu pękać.

Lutownica, koszulka termokurczliwa, powinno być ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zbiorniczek spryskiwacza: jak otworzysz maskę to po lewej stronie tuż obok zawiasu jest zbiorniczek i wlew. Niżej masz pompkę spryskiwacza i powinny wychodzić z niej 2 rurki, jedna do przodu, druga do tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy możliwe jest dostanie na szrocie element tapicerki które znajduje się na bagażniku. niewiem czy dość jasno sięwyjaśniłem, ale zamiast półki mam kawałek dykty narazie po otworzeniu bagażnika

Na 99% to ten element dostaniesz na kazdym szrocie. Światło też bez problemu kupisz na szrocie. Radziłbym Ci kupić je tam ponieważ jak kupisz nowe to będzie się odróżniało od starego i może troszkę głupio wyglądać. Jak chcesz nówkę to już komplet musisz kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele czesci znajdziesz tez na necie ,lampke kupisz mniej wiecej od 30 zika.W razie mechanizmu walnietego pownien pasowac ci takze od kadetta.

 

[ Dodano: Sob Lip 08, 2006 11:52 ]

Eweentlanie mozesz miec stycznik w kierownicy walniety ze nie podaje imulsu i nie zalancza i przez to chodza ci tylko przednie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co to będzie. Narazie wszystko "macam" ktoś mi powiedział, że wsteczne światła się nie palą ale skonczyło się na zmianie bezpiecznika :mrgreen:.

 

No a dziś zauważyłem, że dzwignia hamulca ręcznego coś jest luźna jakby cóś się odkręciło albo co :wink: jak się dociągnie do konca to trzyma na ręcznym ale tak jakoś lata jak żyd po pustym sklepie 8), no i czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą "chyba :)", niewiem czy wymieniać od razu i świece, zobaczy się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroowa, naciag linki od recznego masz od spodu na wysokosci bodaj srodkowego tlumika,klucz 13.Uszczelke pod glowica samemu bym ci nie radzil robic chyba ze masz klucz dynamometryczny bo odkrecisz sruby owszem zwyklym kluczem od koł ale żeby skrecić to już wyzsza jazda a swiece na poczatek wymien jako na dzien dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności