Skocz do zawartości

Opel Ampera - zużycie paliwa


Gość PatrykS

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Całkowita średnia od nowości jest u mnie nieco poniżej 3l/100.

Jeżeli to ta wartość określona mianem "Czas:" w prawym dolnym rogu ostatniego (trzeciego) ekranu spod klawisza z listkiem to ja tam mam 3,6l/100km, do niedawna było tam 3,7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Jeżeli to ta wartość określona mianem "Czas:" w prawym dolnym rogu ostatniego (trzeciego) ekranu spod klawisza z listkiem to ja tam mam 3,6l/100km, do niedawna było tam 3,7.

 

 

U mnie nazwali to "Trwałość"... fatalne tłumaczenie.

 

39c71d8260837251gen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie nazwali to "Trwałość"... fatalne tłumaczenie.

Nie mogę czemuś otworzyć tego obrazka. Przełączyłem na język angielski i jest tam "Lifetime" - trochę czytelniejsze :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 pomiary, tym razem dystans 80km:
140km/h - 7,9l/100km (brak danych co do wiatru)
120km/h - 6,9l/100km (lekko pod słaby wiatr 15km/h)

Widzę wreszcie ten obrazek YANNOSICK'a - mówimy o tym samym ekranie/wartości. Po lifcie tego ekranu nie pozmieniali, za wyjątkiem polskiego tłumaczenia - wg mnie jest gorsze niż przed liftem :-)

Co do skrzyni biegów - Ampera jej nie posiada, jest stałe przełożenie z silnika elektrycznego na osie.


Muszę to odszczekać - ten napęd jest znacznie bardziej skomplikowany niż mi się wydawało,

O dziwo jest nawet jeden tryb (duża prędkość i używany silnik spalinowy), gdy część mocy silnika spalinowego przekazywana jest mechanicznie na koła.

 

 

 

Gdański Park Naukowo-Technologiczny Trzy Lipy 3 80-172 Gdańsk tam sa tez dwa miejsca do ladowania

Byłem dziś sprawdzić - były, ale się zmyły, zdemontowali bo ponoć nieużywane były :-( Na Open Charge Map dodałem już parę punktów w Trójmieście.

wrzuć proszę to samo raz jeszcze i z linkiem do tamtego.

Wg życzenia:
http://forum.samochodyelektryczne.org/viewtopic.php?p=16171&sid=4808ac2a3add9fa3bc101f8f23bf5c18#top
dwa silniki elektryczne (traction motor 111kW i generator 54kW), jeden spalinowy (62kW) oraz przekładnia planetarna z trzema sprzęgłami dają różne kombinacje napędu, z czego jedna to silnik elektryczny i spalinowy napędzające koła jednocześnie, choć spalinowy nie bezpośrednio i tylko częścią swojej mocy. Filmiki na youtube (oficjalne z konferencji prasowej GM) pokazują to dość dokładnie, np. ta seria - Chevy Volt Powertrain Deep Dive:


Mnie też to zaskoczyło - myślałem, że ten napęd jest znacznie prostszy icon_sad.gif Tu jest filmik w wersji for dummies - mocno uproszczony, ale oddający ideę:

Jest też książka Lithium-Ion Batteries: Advances and Applications, której fragment opisuje dokładnie napęd w Amperze/Volcie - pokrywa się to z filmikami:
The Voltec System: Energy Storage and Electric Propulsion
https://books.google.com/books?id=wWciAQAAQBAJ&pg=PA161&lpg=PA161&dq=The+Voltec+System:+Energy+Storage+and+Electric+Propulsion&source=bl&ots=nDRsDkIiP9&sig=n_Mm75G0EUE_l10C0uKp6fQm9Rs&hl=en&sa=X&ved=0CDAQ6AEwAmoVChMIro_f3-CLyAIVKp3bCh3U2QeE

 

Edytowane przez kicaj
sprzątanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

Szlag - akurat mnie nie będzie, a dwie Ampery w Trójmieście to byłby widok :-)

Dziś rano na jednym z gdańskich osiedli spotkałem jadącą sobie jakby nigdy nic białą Amperę na gdyńskich rejestracjach - już nie jestem tu sam :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności