Skocz do zawartości

VECTRA B 2.0 DTL Nie chce odplalić


Gość eXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Posiadam od kilku dni vektrę B 2.0 DTL rocznik 1999r .

Od samego początku nie było problemu ale już po dwóch dniach viki zaczeła szaleć wymieniłem filter paliwa korek od zbiorniczka wyrównawczego, termostat, świece oraz cały płyn chłodzący także sterownik grzania świec.Po dwóch dniach moja viki nie chciała zaplić normalnie lampa od grzania świec nie paliła się na liczniku była odpalona na PLAKA. Na ciepłym silniku wszystko fajnie chodziło ale jak 3-4 h pozostawiona nie chciała odpalić. Obstawialiśmy sterownik ale to nie była jego wina filter paliwa miał nieszczelność i nie chciał zaciągnąć paliwa do filtra, ale problem nastapił nadal nastepnego dnia. Czytałem wiele tematów ale żaden nie jest związny z moim problemem. Gdy odłacze czujnik od temperatury silnika to grzanie świeć jest, ale jest tutja kolejny problem bo grzeje świece aż 21sek po zgaśnięciu lampki na liczniku to jakieś 27/29 sek jest to za dużo. Samochód nie pali normalnie na zimnym silniku cały układ był odpowietrzany teraz nie wiem co robić bo ptrzebuje sprawnego samochodu. Pozdrawiam eXX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ten sam problem. Po wymianie przewodów przelewowych problem znikł na kilka dni i znowu się zapowietrza. Filtr paliwa jest zalany

na 100%. Jest gdzieś zawór zwrotny. jeżeli paliwo się cofa to do kąd ? . Co zrobić z tym fantem. Jak jest temperatura powyżej 5 stopni to może stać cały miesiąc i nic się nie dzieje. Pomóżcie!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość zbyszek670

Jak się zapowietrza to problem może tkwić w nieszczelnym układzie paliwowym a konkretnie mówiąc może dostawać się powietrze przez oringi na złączach, filtra paliwa po prostu mogą być przy szczypane przez złe dokręcenie, trzeba też sprawdzić przewody przelewowe wtryskiwaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinek1305

Siema.Podlocze się pod temat moja vectra też grzeje około 20 sekund sprawdziłem czyli tak mają. Sprawdź świece czy wszystkie grzeją

Mam taki problem wywala mi błąd P1530 jest to związane z klimatyzacją mam auto bez klimatyzacji. Jest drugi błąd taki kod nieznany niewiem gdzie szukać usterki szczytywalem tech2 nierozpoznal błędu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zawór zwrotny lub przewody przelewowe. U siebie postanowiłem zainstalować ręczną pompkę paliwa "gruszkę" z zaworem zwrotnym. Koszt ok 25 zł i powinno rozwiązać problem. Chcę ja zamontować na dolocie do filtra paliwa. Jest problem ze znalezieniem przekroju wewnętrznego tego przewodu. Może ktoś wie. Od tego zależy dobór grubości końcówek pompki. Są dostępne 6 mm. 8 mm i 10mm.

Proszę o informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności