Skocz do zawartości

Słabe oświetlenie drogi corsa D - subiektywnie i obiektywnie


Gość zlotyorzech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zlotyorzech

Witam, mam do Was, szczególnie uzytkowników corsy D takie pytanie: jak oceniacie oświetlenie drogi na światłach mijania? Mnie osobiście wydaje się ono niezbyt dobre, przynjamniej na obecnych fabrycznych żarówkach. Czyli mam m.in. zastrzeżenie do długości snopa światła - owszem, widać precyzyjnie tą linię światła, niemal jak nożem odciętą. I teraz zastanawiam się, czy wymiana fabrycznych żarówek H7 (nie wiem nawet jakiej są firmy bo jeszcze ich nie wyjmowałem) na jakieś mocniejsze typu nigh czy +30% pomoże? Może tylko ja tak mam, że mi za ciemno w nocy. Drogowe super świecą ale mijania niestety, nie powalają. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sam osobiście kiedyś wymieniłem na takie, które miały niby 5500 kelvinów, natomiast to było zwykłe h7 nie xeonon, i tak koszt, dałem za to 79,99.
Pierw jeździły w FF i różnica była widać było lepiej światło było BIAŁE, nie wiem ile wytrzymują takie żarówki na pewno krócej niż zwykła, widać drogę było lepiej.
Następnie przełożyłem je do PES'ów i tam już tak kolorowo nie było, lampa oświetlona fajnie w nocy na taki typowo xenonowy NIEBIESKO/BIAŁY natomiast jedyne co oświetlały to lampę i trochę drogi przed samochodem, fajny bajer w dzień i w zmierzch natomiast w nocy się nie nadawało.
Zastanawia mnie czemu była taka różnica między FF a PES, i czemu kolor się zmienił.

Jeśli chcesz wymienić to ja osobiście ci polecam natomiast nie takie za 5 czy 6 zł które dają 30% czy coś w podobie. Raczej polecił bym Ci się zaopatrzyć w droższy zestaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

A tak spytam co to jest to FF i PES? Bo nie rozumiem.

A co do żarówek, to jak już, to kupię jakieś lepsze typu Osram albo Philips ale nie jakieś mega 100% więcej żeby nie oślepiać. W starej astrze F miałem Philipsy +30% i naprawde lepiej oświetlały dorgę niż te w corsie, choc odbłysnik już nie był pierwszej świeżości ale światła zawsze ustawiałem po wymianie żarówek, chociaż nie trzeba ale wolałem sprawdzić. Tu niby auto kilkumiesięczne a światła dość słabe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FF masz zwykłe lustro przykład : http://img33.staticclassifieds.com/images_tablicapl/279892535_2_644x461_klosze-lampy-przednie-opel-astra-ii-g-angielskie-1999-r-lewy-prawy-dodaj-zdjecia.jpg
PES masz soczewke przykład : http://www.tuning1.com/galeria/4447_m2.jpg

No to tak te Osrama które ja miałem było naprawdę ok.

Edytowane przez Exise

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

No to ja mam lusterka zwykłe. Takie też miał asterix i było duzo jaśniej. Bo chyba ustawienie świateł jest poprawne, przynajmniej poziomowanie działa, mam na 0 teraz bo jeżdżę zwykle solo. A co do kupna to zastanawiam sie nad osram night breaker albo philips vision plus.

Edytowane przez zlotyorzech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj np. w żarówki NightBreaker + uczciwa kontrola ustawienia świateł ;-) będzie lepiej choć pewnie krócej. Ja mam Longlife Boscha i nie narzekam bo założyłem, że żarówki wymieniam raz w roku przy głównym przeglądzie choć GM na pierwszym montażu też dały radę....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Dobra żarówka, o dobrej geometrii żarnika powinna działać poprawnie bez korekty ustawień, przynajmniej tak mi powiedziano kiedyś na SKP. W garażu na ścianie widać wyraźnie kształt snopa światła, z ostro zaznaczonym załamaniem. Czyli co do samej lampy bym dał spokój, tylko te żarówki jakieś słabe wsadzili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was, szczególnie uzytkowników corsy D takie pytanie: jak oceniacie oświetlenie drogi na światłach mijania? Mnie osobiście wydaje się ono niezbyt dobre, przynjamniej na obecnych fabrycznych żarówkach. Czyli mam m.in. zastrzeżenie do długości snopa światła - owszem, widać precyzyjnie tą linię światła, niemal jak nożem odciętą. I teraz zastanawiam się, czy wymiana fabrycznych żarówek H7 (nie wiem nawet jakiej są firmy bo jeszcze ich nie wyjmowałem) na jakieś mocniejsze typu nigh czy +30% pomoże? Może tylko ja tak mam, że mi za ciemno w nocy. Drogowe super świecą ale mijania niestety, nie powalają. Pozdrawiam.

Nic się nie przejmuj.Mam soczewki (żadnych zmatowień klosza itp) i też rewelki nie ma.Wcześniej miałem jakieś Philipsy (być może fabryczne).Cały czas mowa o H7.Zmieniłem na tej samej firmy ale z +60 (bardzo się poprawiła długość snopa oraz jego jasność...tylko krótkotrwale).Natomiast długie oczy wybijają...."bo te typy tak mają".Sądzę,że wynika to z podziału całej wytłoczki lustra na jego poszczególne sekcje (krótkie i długie).Zakładałem różne tańsze "ha siódemki" i rewelacji brak.Więc powiem jaśniej.Do tak małego autka nie wsadzisz dużych kloszy bo będzie wyglądało komicznie.A głównie od kloszy zależy jakość oświetlenia.A tym bardziej na mokrym asfalcie.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Natan możesz mieć rację z tym podziałem na mijania i drogowe, w astrze był wspólny odbłyśnik więc o wiekszej powierzchni. Cos mi się obiło kiedyś, że nowa corsa E też ma dość mizierne oświetlenie halogenowe, więc widać TTTM. A jeśli mam wydać stówkę i długośc snopa będzie taka sama, tylko jaśniejsza plama przed autem, to podziekuję. Dodatkowo te mocniejsze szybko sie przepalają, więc zamienił stryjek kijek na kijek :niepewny:

Edytowane przez zlotyorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności