Skocz do zawartości

Słabe oświetlenie drogi corsa D - subiektywnie i obiektywnie


Gość zlotyorzech

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż lampy dostosowane do sposobu użycia.

Mijania używasz w terenie zabudowanym, więc ogranicza twoją widoczność, powoduje wymuszenie ograniczenia prędkości, może to inżynierowie mieli na uwadze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tak z ciekawości dziś na parkingu rzuciłem okiem na CD i wydaje się że nie powinno być tak źle, dość spory odbłyśnik, a i sam klosz nie taki mały (co prawda - tu nie ma znaczenia bo służy tylko do utrzymania czystości wnętrza lampy/reflektora), więc chyba to sprawa inżynierów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

A widzialeś wersje przed liftem czy po? Moja jest po, z tym ząbkiem na dole, może to też ma znaczenie. Tragedii nie ma, bo świeci, ale zawsze może byc lepiej. Dla oświetlonej drogi wystarcza, ale w niezabudowanym już lekko za krótka wiązka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Na razie nie kombinuję, próbuję sie przyzwyczaić do takiego stylu świecenia reflektorów. Sporo jeżdzę drogą prowadzącą w poblizu lasu, juz kilka sarenek wyskoczyło więc warto zwolnić. Skoro nie tylko ja mam takie odczucie co do jakości oświetlenia drogi to widać TTTM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty też jeżdżę przez miejsca gdzie zwierzątka migrują, trochę większe też.

Ja w lesie staram się na długich/drogowych jechać.

Moje autko też rewelacyjnych światełek nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie narzekam, w wypadku Sinterek wystarczy zastosować przekaźniki i reflektory świecą dobrze. Przed zastosowaniem przekaźników miałem na jednej lampie 10,5V, na drugiej 11,5V, dodatkową zaletą jest spokój z przełącznikiem.

Jeszcze jedna uwaga - prawidłowo ustawione reflektory dają dużo lepsze efekty niż mocniejsze żarówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty .. pomimo, że masz nowe auto sprawdź ustawienie świateł .. wszystko ustawiane w fabryce jest posrednio przez maszynę .. ale zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że maszyna się rozkalibruje .. i wynik bedzie nieco przekłamany ..

ja osobiscie jeżdżę na AFLach ale na H7 .. jeździ własciwie żona .. ale od czasu do czasu jade zobaczyć co się dzieje .. wiec czasami jeżdże w nocy .. jezeli przejrzystość powietrza jest ok .. to jest ok ..

dla mnie duża różnica jest pomiedzy jazdą gdy pada i jest sucho .. ale to wszystkie światła tracą na skuteczności .. jedne bardziej, drugi mniej.

w Merivie mam zwykłe światła .. na H7 .. i tam założyłem Philips albo night albo x-treme .. jest ok .. ale d.. nie urywają .. ale cena już tak, bo kupiłem jej za chyba 120 lub 140 PLN .. fakt, faktem jest na nie 2 letnia gwarancja (oczywiście jak coś się z nimi bedzie dziać) .. ale jak na razie sa już rok i jest wszystko OK.

Próbowałem naprawdę wiele zarówek .. i moje odczucie jest takie .. jednak nie warto przepłacać (jak ja zrobiłem ostatnio) .. nie warto.

Wyszedłem z zasady, że nastepne żarówki będą ze średniej półki .. ale markowe .. kolega miał Tungsgram +120% i twierdził, że są najlepsze .. rzeczywiście z zewnątrz wygladało to fajnie .. białe swiatło i jak twierdził kolega .. było jasniej za przyzwoita cenę .. wytrzymały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności