Skocz do zawartości

Słabe oświetlenie drogi corsa D - subiektywnie i obiektywnie


Gość zlotyorzech

Rekomendowane odpowiedzi

Zlotyorzech ?

 

Ale od halogenów nie wymagaj dobrego oświetlenia.One mają tylko wspomagać światła mijania podczas mgły.One nie są dalekosiężne tak jak w ciężarówkach.Klosik mają malutki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zlotyorzech

Chyba się nie rozumiemy. Mi chodzi o to, że mijania słabo oświetlają drogę, drogowe są bardzo dobre ale przecież nie zawsze da się je włączyć. Fakt faktem odbłyśnik od mijania jest mały i nie wiem, czy jest sens inwestować w lepsze żarówki, które dadzą bardzo niewielką poprawę, stąd moje pytanie do innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi się obiło kiedyś, że nowa corsa E też ma dość mizierne oświetlenie halogenowe

Rozmawiamy o mijania czy o halogenach ?.No bo co ma wspólnego mizerne oświetlenie halogenowe w CE ze światłami mijania w tej samej Corsie?.Chyba tylko jedno.Świecą one podobnie albo tak samo jak w CD.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Przez halogenowe rozumiem światła mijania z żarówkami H7. Może nieprecyzyjnie napisałem i zrozumiałes, że chodzi mi o p/mgielne. CD ma osobne mijania i drogowe na żarówkach H7, i właśnie chodzi mi o dość marny zasięg tych świateł mijania i czy zmiana żarówek to poprawi czy tylko kasa wydana niepotrzebnie. Ot cały problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myl halogenów w każdej postaci (dalekosiężnych,jakichś szperaczy w terenówkach itp.) ze światłami mijania.Kto używa takich terminów ?.Halogeny to halogeny a mijania to mijania.Przeciwgielne nie są halogenami.To są światła przeciwgielne.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

W pewnym tygodniku moto robili test i opisali światła jako halogen, LED, ksenon. I każdy wie, o co chodzi. To tak na marginesie.

 

Wracając do pytania głównego: czy w corsie D zmiana żarówek H7 na jakieś o mocniejszym strumieniu światła pomaga w przypadku świateł mijania czy kształt i rozmiar odbłyśnika powoduje, że wszystkie świecą tak samo a tylko kasa wydana niepotrzebnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty a sprawdzałeś ustawienie tych mijania, może tu jest problem.

Ktoś opisywał że bawił się z coraz mocniejszymi żarówkami, a wystarczyło prawidłowo ustawić światła i na zwykłych żarówkach oświetlenie było o niebo lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty a sprawdzałeś ustawienie tych mijania, może tu jest problem.

Ktoś opisywał że bawił się z coraz mocniejszymi żarówkami, a wystarczyło prawidłowo ustawić światła i na zwykłych żarówkach oświetlenie było o niebo lepsze.

Pozwole się wtrącić.Mam światła ustawione idealnie na stacji diagnostycznej.Wymieniałem żarówki na różne,różniste.Te z wyższej półki świeciły dalej i intensywniejszym światłem...ale nie za daleko.Takie są klosze w CD.Bardzo długo jeżdziłem Sprinterem (15 lat).Powiem,że mijania były w nim prawie takie same jak "długie" w CD.O samych długich nie wspomnę.No ale jaki klosz w Sprinterze a jaki w CD.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać busa z autkiem osobowym, nie chodzi o klosze a wiązkę i snop światła.

W samochodzie wyższym masz inny kąt patrzenia na drogę, dlatego np kierowca tira więcej i lepiej widzi we mgle.

A tak jak były sprawdzane ustawienia lampek - diagnosta nic nie mówił o mocy światła, może zanieczyszczone klosze, odbłyśniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Nie byłem na ustawieniu, bo auto ma kilka miesięcy i tak świeci od początku, lampy czyściutkie z zewnątrz jesli macie na mysli brud drogowy to zmywam; latem nie musiałem uzywać aż tak wiele razy świateł mijania, a teraz zaczyna to być nieco irytujące. Fakt faktem odbłysk jest mały bo dzielony więc pewnie tu leży problem albo jego część. Stara astra miała jeden odbłysk i jedną żarówkę H4 ale duza powierzchnię klosza więc i zasięg był lepszy, w corsie snop siega może 30 - 40 m. A może po prostu się przyzwyczaiłem do dłuższej wiązki po kilku latach jazdy astrą więc teraz trzeba się na nowo nauczyć. Ogólnie to plama światła, rozkład i w ogóle jest OK tylko długośc snopa troche krótka. Chyba wiele zmiana żarówek nie da poza ubytkiem w portfelu.

Edytowane przez zlotyorzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności