Skocz do zawartości

czy te klocki hamulcowe już są do wymiany?


Gość djbobo

Rekomendowane odpowiedzi

czy klocki hamulcowe, które mają jeszcze ok. 4 mm do blaszki mogą kwalifikować się już do natychmiastowej wymiany?

 

mam swoją opinię na ten temat, ale nie chcę niczego sugerować

 

na ile km wystarcza przeciętnie komplet klocków w corsie?

 

post-49841-0-33543600-1451936092_thumb.jpg

 

post-49841-0-50402900-1451936189_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są blaszki żeby była oznaka kiedy je wymienić.Jeżeli grubość okładziny zrówna się z blaszką to blaszka piszczy o tarczę jak widac jeszcze nie?Ale jak chcesz to wymień jak już rozebrałeś.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do natychmiastowej jeszcze nie bo spokojnie 1.2 3 miesiace mozna jezdzic a jezeli zurzywaja sie rowno to do oznak piszczenia blaszek

ale biorac pod uwage ich stan musisz byc czujny poniewaz jezeli przedobrzysz to tarcza tez polecci

szybkosc zuzycia zalezy od stanu tarcz jezeli sa wyzlobione i nierowne klocki leca szybko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, pytanie wzięło się stąd, iż jeden ze spec mechaników kazał pilnie wymienić już klocki "bo się kończą"

 

do natychmiastowej jeszcze nie bo spokojnie 1.2 3 miesiace mozna jezdzic a jezeli zurzywaja sie rowno to do oznak piszczenia blaszek

ale biorac pod uwage ich stan musisz byc czujny poniewaz jezeli przedobrzysz to tarcza tez polecci

szybkosc zuzycia zalezy od stanu tarcz jezeli sa wyzlobione i nierowne klocki leca szybko

Widzę, że masz Corsę, ile robisz km na klockach?

 

wiem wiem, że to mało adekwatne, wszystko zależy od stylu jazdy itd... czysta ciekawość po prostu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, pytanie wzięło się stąd, iż jeden ze spec mechaników kazał pilnie wymienić już klocki "bo się kończą"

 

Widzę, że masz Corsę, ile robisz km na klockach?

 

wiem wiem, że to mało adekwatne, wszystko zależy od stylu jazdy itd... czysta ciekawość po prostu

sprawa wyglada tak ze jak kupilem samochod 6.5 roku temu to bylo to wydawalo mi sie ze klocki dobre bo podobno byly nie dawno wymienione

no i tak minelo lato potem zima i lato no i przed zalozeniem zimowek mnie pyklo :ups: te klocki juz maja malo okladziny - sytuacja podobna jak u ciebie

z tym ze od strony tloczka (wewnetrznej) byly bardziej zjechane .

to kupilem u znajomego od razu profilaktycznie z mysla ze po zimie trzeba bedzie zmienic. ale gdzie tam jezdzilem jeszcze 1.5 roku i wymienilem

obecnie wymienione sa po polmetku....a w sumie juz 70000 tys zrobilem w sumie-razem z poprzednimi.

klockom daje sie jakos 40-50 tys no i jakos dwa komplety na tarcze. a ze ja ranty stoczylem leci 3 komplet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wiecie, ile mają mm okładziny na fabrycznie nowych klockach?

 

poprawcie mnie jeśli moje myślenie jest błędne

 

jeżeli nowe klocki mają 10 mm, licząc od blaszki powiedzmy 8 mm

 

zużywając 4 mm okładziny na obecnie przejechane 30.000 km, możemy przyjąć zatem, że do blaszki pozostało jeszcze 4 mm

 

czyli

 

30 000km / 4mm

 

7500 km / 1 mm

 

czyli, zakładając jeszcze bezpiecznie zużycie 2 mm, powinienem przejechać jeszcze ok. 15000 km, a więc póki co nie ma sensu wydatkować na nowe klocki? czyli tak jak pisze mati11294 mieściło by się to wtedy w przedziale 40.000 - 50.000 tyś na klockach

Edytowane przez djbobo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie na tresie na swoich zrobiłem prawie 40 000km. Mam jeszcze około 40% klocka. Pytasz na ile ci twoje starczą... ostre hamowanie awaryjne z dużej prędkości potrafi porządnie nadgryźć klocek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności