Skocz do zawartości

Samochód się grzeje na krótkim dystansie


Gość marupl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 31.12.15r moja chłodnica zaczęła ostro cieknąc, okazało się , że jest pęknięta i ktoś ją łatał wcześniej żywicą....

Mam następujące pytanie, moja Vectra ma nową chłodnicę ( myślałem, że to pomoże ) po jej wymianie samochód trochę wolniej się grzeje, ale i tak dochodzi do czerwonego pola;/, wszystko jest szczelne itp. Zastanawia mnie także wentylator , ponieważ nie włącza się. Prosiłbym o jakąkolwiek radę bo nie wiem już co może powodować grzanie się silnika, płyn jest nowy, chłodnica nowa, szczelna. Samochód tydzień przed usterką pokonał 400km i wszystko było ok, tylko jakoś w ostatni dzień roku coś go rozkraczyło.

Pozdrawiam i proszę o porady

Patryk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma sie nie grzac skoro wentylator nie dziala

moze to przekaznik

moze czujnik w chlodnicy

moze sam wentylator

ogarnij ten problem

A, czy termostat także może być winowajcą ? Sprawdzę bezpiecznik od wentylatora, może to ona poszedł i dlatego nie działa,a co do czujnika to nie wiem, raczej nowa chłodnica, sam nie wiem, muszę do tego dojść, ale dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij termostat i sprawdz go

proste

na necie sa opisy jak to zrobic

 

 

ja i tak na wentylator stawiam

napisales sam ze wolno sie grzeje

z zamknietym termostatem raz dwa by poszlo na czerwone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cały czas zamknięty to jak ma iść ciepły płyn do chłodnicy? Oczywiście że może...

Chłodnica jest chłodna, ale przewód od termostatu intensywnie ciepły.

wyjmij termostat i sprawdz go

proste

na necie sa opisy jak to zrobic

 

 

ja i tak na wentylator stawiam

napisales sam ze wolno sie grzeje

z zamknietym termostatem raz dwa by poszlo na czerwone

Przejade tak ok 2km i mam niecałem 100 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! Jestem Ci wdzięczny za pomoc, wyciągnę termostat , sprawdzę go i w tedy podejmę odpowiednie środki.

Pozdro !!!


Byłem na obdukcji u mechanika, stwierdził, że samochód się grzeje bo jest zapowietrzony, wentylator działa, tylko , że ciecz nie dochodzi do czujnika i dlatego nie włącza się wentylator. Węże, w których płynie płyn robią się twarde przez ciśnienie, które się tam wytwarza, mechanik na 90% myśli, ze to wszystko przez tą uszczelkę głowicy. Jak sądzicie, można podzielić jego zdanie? Po odkręceniu korka od pojemnika przy luźnych obrotach płyn wycieka z pojemnika, a przy dodaniu gazu zasysa go ponownie. W zbiorniuczku rośnie ciśnienie.

Edytowane przez marupl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności