Skocz do zawartości

Problem z parującymi szybani podczas deszczu w astrze F :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Więc mam problem z parujacymi szybami :?::) wszystko rozgrywa się podczas deszczu i nie wiem co mam zrobić :) włanczam nawiew i niezbyt pomaga. Co może być przyczyną :mrgreen:?? Może wiecie i jak temu zaradzić 8)

 

Z góry dzięki za informacje :) [/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Krok 1. Sprawdź czy nie masz ustawionego obiegu wewnętrznego powietrza (klawisz pod pokrętłami wentylacji), musi być na równo z konsolą.

Krok 2. Sprawdź filtr kabinowy. Jak jest już zasyfiony to takie akcje się zdarzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja mówiee Ci że ten typ tak ma ::mrgreen: i prawie wszyscy na tym forrum to samo Ci napisząą 8) ja zakupiłem sobie gąbeczke na przednie szyby a tylne przyciemniłem i jest git :) pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toomek_150, włącz klimę i odparuje w mig. Jeśli nie masz klimy, włącz ogrzewanie na chwilę. Efekt murowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ludzie to ja po prostu nie rozumiem że ten typ tak ma. Od 1,5 roku dzien w dzien takim sprzętem jeżdżę, dodam że starszawym i jedyna okoliczność kiedy tak mi parują to kiedy zapomnę przestawić obieg powietrza na zwenętrzny. I poza tym tylko dbam żeby co pewien czas wymienili mi w warsztacie ten filtr o którym pisałem. I żadnych problemów, nic nie paruje. No chyba że w ulewę wsiądzie mi 4 przemoczonych chłopa a z każdej kurtki będzie ściekać woda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posmarowałem szyby od wewnątrz zwykłym szamponem do włosów i teraz mam spokój. Oczywiście szyby muszą być przed zabiegiem suche i czyste. Nanosisz równomiernie na szmatce odrobinę szamponu i później polerujesz inną szmatką do czysta. U mnie pomogło. Oczywiście to co napisał pizza1975, że filtr przeciwpyłkowy musi być co jakiś czas nowy ( koszt ok. 30zł, a wymiana to 10 minut samemu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W 95% przypadków parowania szyb w astrze F jest zawilgocony filtr kabinowy. Najczęściej zacieka przez uszczelkę na dole szyby. Zasyfiony filtr też może powodować parowanie gdzyż przytyka nawiew na szybę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włanczam nawiew i niezbyt pomaga. Co może być przyczyną ??

 

na bank filtr kabiny! miałem podobny problem, ale wymieniłem i jest supcio, para nie unika szyb, ale szybko znika po włączeniu nawiewu. Jak wyżej - koszt to 30 zł, i 5 min - wymiana. Ten zużyty nie był chyba wogóle wymieniany, a w środku jakieś liście, kudły i inne takie, cały zasyfiony.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli właczysz klimę z nawiewem na szybe i nic nie pomaga to pewnie filtr,tak jak koledzy mówili wcześniej.U mnie zawsze jak wlacze klime na szybe to w przeciągu paru sekund od razu jest odparowana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności