Skocz do zawartości

Strzelanie z wydechu.


Gość Marci99999999

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszy mnie twoja radość.

Po takiej robocie nie musisz spokojnie jeździć tylko masz nie przeciążać motorka, czyli nie piłować na wysokich i niskich obrotach, ot i cała sztuka.

Silnik na początku musi się ułożyć więc może brać troszkę oleju ale później powinien być spokój - powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Marci99999999

Wykonałem wszystko tak jak umiałem. Najbardziej pilnowałem tego żeby zamki pierścieni nie były obok siebie tylko na przemian i aby za bardzo nie rozciągać pierścieni przy zakładaniu aby nie uległy odkształceniu. No i oczywiście napis TOP na pierścieniach ma być skierowany w stronę dna tłoka.głowice robił fachowiec więc nie mam wpływu na nią. Myślę że będzie dobrze.

A I kupiłem opaskę za 40zł. Ale myślę że się opłacało chociażby nawet z tego powodu że zaoszczędziłem sporo czasu i nerwów. Wiem że może już nigdy mi się nie przydać ale jeść nie woła więc może leżeć w garażu I robić dobre wrażenie.;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Marci99999999

Hej wszystkim. Jak już wiecie dwa tygodnie temu tak jak opisałem wyżej wyremontowałem silnik w mojej astrze. Co prawda przez kilka miesięcy wstecz wymieniłem też dużo więcej części w tym aucie, a mianowicie :chłodnice, regulator napięcia, przeguby, świece, kable WN,cały wydech, linkę ręcznego, rozżąd, kopułke aparatu zapł.,pompę hamulcową,tarcze i klocki hamulcowe, poduszki amortyzatorów. I nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie to że otóż kilka dni temu dostałem prace w Niemczech. Zgodziłem się i nie zastanawiając się wsiadłem w auto i wyjechałem. Sam nie wierzyłem w to co robię jadąc tym autem 1100km, autem które ma już 23lata. Ale udało się. Dojechałem do celu i powiem wam że nie miałem najmniejszych problemów z tym autem na trasie. Co prawda trochę mały silnik bo przy 1.4 8V to czasami brakowało mu trochę mocy Ale 130km/h wystarczyło jak na tak małe auto.Jeśli przetrwało taką drogę to myślę że jeszcze się nim długo nacieszę. ☺

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności