Skocz do zawartości
lepek007

Zapaliła się pomarańczowa kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

No to jest fakt w tych czasach to wszystkiego można się spodziewać nawet podróbek oleju dlatego bezpieczniej będzie używać mobila , shella np.

W ten sposób o tym nie myślałem moja wiara w ludzi jeszcze nie zanikła :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam Forumowiczów ,

na problemy z powracającą zapalającą się kontrolką oleju w moim silniku 1.6 105 KM przy przebiegu 175000 pomógł prosty sposób zastosowanie Oplowskiego oleju 0W30. Nagle problem zniknął. Na bagnecie na połowie miarki przy oleju 5W30 już się paliła i musiałem dolewać na max. co jest niezgodne z tym co mówi książka serwisowa olej musi być na środku miarki przekroczenie Max jest niebezpieczne dla silnika.

5W30 według książki serwisowej jest olejem opcjonalnym na 3 miejscu w moim silniku dlatego zastosowałem olej 0W30 , który jest olejem zalecanym na 1 miejscu przez producenta i nagle po problemie do 200000 km nawet nie sprawdzałem stanu było ok. Po przekroczeniu 200000 km znowu paliła się kontrolka i zalałem olejem 0W40 jest w skrócie "gęściejszy" teraz mam 207000 km kontrolka nie zapala się jest ok na bagnecie na połowie stanu .

Morał z tego taki trzeba stosować oleje jakie zaleca producent bo coś w tym jest do 105 konnej wersji wchodzi 4,5 L oleju. Olejem zalecanym w książce na 1 miejscu jest 0W30 na 2 miejscu 0W40 na 3 miejscu 5W30 a na 4 miejscu 5W40.

Powodzenia :)

Edytowane przez tomtcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie przy 10W40 się zapala gdy jest w okolicach połowy bagnetu. Trzymam poziom trochę poniżej max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie przy 5W40 też się tak zapala.

To jak widzę nie zalezy od oleju lecz od ustawienia pływaka.

Od jego stopnia zabrudzenia szlamem szczególnie.

Było o tym pisane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi