Skocz do zawartości

Astra G 1.7CDTI Z17DTL z 2003 gasnie jak sie rozgrzeje


Gość tyson2105

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tyson2105

Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i potrzebuje pomocy.

Mam Astre G MK4 1.7 CDTI z 2003 roku. Auto spisywalo sie bez zarzutów do zeszlego tygodnia. Podczas jazdy astra odmowila posluszenstwa i po prostu zgasla. Zjechalem na pobocze i chcialem odpalic ale autko tylko krecila rozrusznikiem ale taki dzwiek sie wydobywal jak by paliwa nie dostawala. Po 15 minutach odpalila na dotyk jak troche ostygla. Mowie dziwana sprawa i od razu do znajomego mechanika. Znajomy podpial kompa I zczytal blad czujnika polozenia walka rozrzadu. Czujnik wymienilem ale sytuacja sie powtarza. Auto po rozgrzaniu do ok 85 stopni gasnie. Kompresja sprawdzona jest ok. Temperature plynu w zbiorniczku wyrownawczym taka sama jak czujnika temperatury ktory pokazuje temp na desce.

Moze ktos cos jakies pomysly co mozna by jeszcze sprawdzic co moglo by byc przyczyna?

Z gory dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tyson2105

Po skasowaniu błędów znowu pokazuje tylko czujnik polozenia walka rozrzadu. Oprócz tego błędu nic więcej nie pokazuje. :niie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzisz adam1954 to samo mi przyszło do głowy, trzeba było widzieć jakie błędy były, zapisać sobie. Następnie wymienił czujnik i skasować i się przejechać i jeszcze raz odczytać błędy. A druga rzecz która Mi przyszła do głowy to sprawdzenie sterownika silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja uszkodzenia wiązki czujnika.Pomierz wiązkę czy nie ma czasem jakiejś przerwy albo zwarcia.

Po drugie to podaj kod błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz też rację ale z tego co napisał kolega to jechał i przestało auto chodzić , po zjeździe na pobocze wyglądało tak jakby nie dostawał paliwa. A sterownik silnika odcina pompę paliwa. To dlatego zasugerowałem sprawdzenie sterownika bo reakcja,( po 15 minutach po ostygnięciu, zagadał jakby nigdy nic) taka jakby sterownik zaczynał szwankować.Miałem właśnie też taki przypadek tylko vb 1.6 16V i taką reakcją i objawami daje znać o sobie znać sterownik silnika, u kolegi po regeneracji wszystko wróciło do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tyson2105

Panowie wlasnie jutro sprawdze bo mam taka mozliwość drugi czujnik i bede wiedzial co i jak. Ja głowy bym nie dał obciąć ale może być tak jak Leszek pisze że może być coś nie tak ze sterownikiem. Możliwe że jak sterownik dostanie temperatury od silnika to moze miec jakies przebicie albo cos (zimne luty). No nic do poniedziałku na pewno nie dam rady podmienić sterownika. Zobaczymy co astra wymysli jak jej sterownik podmienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz możliwość odkręć sterownik do silnika i zawieś go tak aby nie ciągnął temp. od silnika.I wtedy zobaczysz czy to on.Ale może być też tak że gryzoń ci uszkodził wiązkę.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności