Skocz do zawartości

Uszczelka podstawy filtra oleju


Bartek_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyciekiem oleju z pod podstawy filtra oleju w corsa c 1.2 75KM

Wymieniłem uszczelkę podstawy - dalej olej się z pod niej sączył
Zakupiłem używana podstawę i wymieniłem i dalej zauważam sączenie się oleju
Kilka dni temu (nie rozbierałem już tej podstawy) po prostu dokręciłem bardzo mocno 3 śruby ją trzymające i teraz wydaje mi się że wyciek jest jeszcze większy.

Proszę podpowiedzcie mi jak mocno ma być dokręcona ta podstawa?
może zastosować jakiś sylikon? już 2 razy to rozbierałem jakaś masakra po prostu.
Co do sylikonu to boje się żeby nie zatkać czasem kanałów w bloku silnika.

Podpowiecie jak se z tym poradzić?
Może coś źle robię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to było dobrze oczyszczone i przetarte drobnym papierem, czy tylko ot tak szmatą przejechane i uszczelka założona?

Było bardzo dokładnie oczyszczone benzyną ekstrakcyjną (powierzchnia była gładka)

Papierem ściernym nic nie robiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Obie powierzchnie powinny być lekko oczyszczone papierkiem. Jak będziesz ponownie rozbierał, to oczyść, odtłuść, daj jakiś uszczelniacz (np Reinzosil) w rowek uszczelki w obudowie filtra i lekko ją powlecz uszczelniaczem po powierzchni przylegającej do bloku i skręć. Zostaw to na 3-4h i dopiero odpal. Powinno trzymać. Śruby podstawy filtra o ile dobrze pamiętam 25Nm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Obie powierzchnie powinny być lekko oczyszczone papierkiem. Jak będziesz ponownie rozbierał, to oczyść, odtłuść, daj jakiś uszczelniacz (np Reinzosil) w rowek uszczelki w obudowie filtra i lekko ją powlecz uszczelniaczem po powierzchni przylegającej do bloku i skręć. Zostaw to na 3-4h i dopiero odpal. Powinno trzymać. Śruby podstawy filtra o ile dobrze pamiętam 25Nm.

Może uda mi się jutro to zrobić.

A jakiej gradacji papierem 500? 1000?

Powierzchnię na bloku mogę przetrzeć ale powierzchnię na obudowie filtra już nie bardzo, bo tam jest właśnie rowek około 3mm pod gumową uszczelkę.

A czy musi to być jakiś uszczelniacz? czy może sylikon też by zdał egzamin? (pytam bo sylikon wysokotemperaturowy mam a uszczelniacz musiał bym kupować)

 

Z drugiej strony uszczelka gumowa i uszczelniacz razem czy to się sprawdzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, 

Arkos mogę prosić o weryfikację czy te 3 śruby mają być dokręcone momentem 25 Nm. Jeszcze pytanie trzeba spuszczać olej do wymiany tej uszczelki ?

Edytowane przez 137

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności