Skocz do zawartości

Vivaro 1.9 05' nie odpala po dłuższym postoju, brak mocy...


Gość radeknet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam problem z moim Vivaro 1.9 100KM 05'. Auto jest bardzo zamulone, nie ma mocy poniżej 2 tyś obrotów. Dość często zapala się kontrolka EGR.

 

Z tym dało by się żyć, gdyby nie to, że jeśli stoi dłużej niż noc (powiedzmy, że koło doby) to odpala tylko na pych.

 

Błędy nim odpaliłem auto na holu:

23e2b6c5ee4676fb632c63fa989dfffe.jpg

 

Błędy jak już ruszył:

4047ad9d90a5eaf257e910e83f22bc1c.jpg

 

Od czego zacząć?

Wymienić czujnik położenia wału?

Zaślepic EGR? Można to w tym silniku zrobić bez konsekwencji?

Mój mechanik mówi, że ta kiepska moc to może być nieorginalny przepływomierz?

 

Inne pomysły? Emisję spalin ma dobrą, nie kopci, zapala bez ociagania (chyba, że wcale nie zapala ;) ). Filtr paliwa nowy.

 

Radek

 

Radek Wrodarczyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież przy błędach opis stanu błędu.

Permanent -stały -istniejący.

 

Zajmij się więc usuwaniem przyczyn tego błędu

Masz problem z grzaniem świec.

 

1635 -sprawdź wiązkę , sterownik świec, i na końcu sterownik silnika.

 

0336 Autodata podaje że czujnik wału może być poluzowany,szczelina powietrzna, wiązka i sam czujnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

1) Na moje oko jakby to był problem ze swiecami to było by to zależne od temperatury oraz po dłuższym kręceniu powinien jednak zapalić? A on albo zapala w mgnieniu oka, albo wcale. Czyli ten błąd zostawię na później...

2) Wymienimy dziś czujnik wału. To w sumie nie jest kosztowne, a wygląda, że pomoże, ponieważ kiedy nie chce zapalić to opcom pokazuje prędkość obrotową silnika zero.

3) Czemu nie zaslepic EGR? Z tego co czytam (to mój pierwszy diesel..) to same problemy z nim.

4) Odczyt przepływu powietrza mam teraz tylko z czasu kiedy nie chciał odpalić, podczas kręcenia rozrusznikiem - 12kg/h

 

Radek Wrodarczyk

Czujnik wału wymieniony - stary był mocno zabrudzony, to zapewne powodowało, że czasem nie działał... Na komputerze czysto - oby się problemy z zapaleniem skończyły :)

 

Zaslepienie EGR nic nie zmieniło. Nadal się czasem kontrolka zapala i traci moc.

 

Zbieram kasę na nową oryginalna przepływke ;) A przed zimą świece...

 

Radek Wrodarczyk

Edytowane przez radeknet

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności