Skocz do zawartości

Nie ma żadnej reakcji po postoju na słońcu


Gość Bartix5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Opla Zafire B 1.9 diesel 2006r

Autko gdy postoju jakiś czas na słońcu i nagrzeje się to nie chce odpalić, co więcej nie reaguje w ogóle. Po przekręceniu kluczyka brak jakiejkolwiek reakcji (jedynie kontrolka od otwartych drzwi się święci). Auto muszę otwierać z zamka gdyż pilot przy kluczyku również nie reaguje, to samo z radiem czy pozostałymi kontrolkami - żadnej reakcji. Czy ktoś z was ma jakiś pomysł od czego może to być lub już kiedyś spotkał się z takim czy podobnym problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zimny lut, albo wtyczka luźna i pod wpływem słońca nie kontaktuje to tak.

Za to nie rozumiem gdzie mógłby być problem przy akku lub klemach. Możesz to wyjaśnić?

 

Sent with handy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jest to zbieg okoliczności bo przecież brak reakcji rozrusznika na kluczyk to nie jest od sterownika.

Choć fakt że to już nie stare rozwiązania.

Tego nie wiem czy sygnał z kluczyka idzie prosto do automatu rozrusznika czy przez komputer.

Zawsze szedł prosto do automatu.

Kolega pisze że nie ma reakcji na kluczyk.

Pisze też że centralny też nie działa.

A centralny w ZB nie jest chyba zintegrowany ze sterownikiem.

 

A z drugiej strony patrząc to zimne luty bardziej by się ujawniały podczas pracy lub po zgaszeniu silnika bo wtedy w komorze jest temp. na pewno większa niż po nagrzaniu maski do temp. 50 st. C od słońca

 

Na upartego może być jeszcze problem z BCM

Ale fakt ja zawodowym mechanikiem nie jestem i mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozłączeniu klem akumulatora , był on strasznie ciepły. Klem jak na moje oko są w porządku ale ta temperatura akumulatora nie wiem czy jest normalna( jak dla mnie to jest on stanowczo za ciepły). Rozłączyłem akumulator i zostawiłem go na swoim miejscu, po upływie 3-4h połączyłem ponownie i wszystko wraca do normy. Podczas tych 3-4h robiło się już chłodno takżę akumulator również był już chłodny.

Myślicie czy pomoże po prostu wymiana akumulatora ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy rozłączeniu klem akumulatora , był on strasznie ciepły. Klem jak na moje oko są w porządku ale ta temperatura akumulatora nie wiem czy jest normalna( jak dla mnie to jest on stanowczo za ciepły

 

 

Ja bym sprawdził ładowanie i stan aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności