Skocz do zawartości
henryk10

Opel corsa c różnica między sterowaniem sprzęgłem wysprzęgnik a linka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem jak temacie.Chodzi o informacje co potrzebne jest do podmiany skrzyni na linkę.W aucie jest sterowanie hydrauliką.Jestem zmuszony do wymiany skrzyni.Na allegro kupiłem również z hydrauliką .Po zainstalowaniu dwa dni pracy bez kanału.Mimo odpowietrzania pedał leci do podłogi..W szczelinie między silnikiem a zaczyna pojawiać się płyn.Czyli padnięty wysprzęgnik.Po tej harówie zaczyna mnie krew zalewać.Dlatego chce przejść na linkę .W poprzednich autach było sterowanie linką i nie było takiego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To był twój stary wysprzęglik czy przyszedł razem ze skrzynią.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Tak przyszło .Krew mnie zalewa gdy pomyśle o ponownym wyciąganiu skrzyni .W książce napraw jest ubogo pod tym względem.O sprzęgle i skrzyni biegów kompletnie nic. Poprzednio miałem VW Polo i książce napraw było wszystko w detalach.Poprzednie auta miały linkę.Opel uprzykrza swoim użytkownikom swoimi pomysłami.Chodzi mi o linka co do tyczy sterowania sprzęgłem na linkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zostaje chyba niestety jeszcze raz zdejmować i zakładać twój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jeszcze raz tylko dwa razy.- za drugim aby założyć nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kacper ale gdy stary jest sprawny to jest nieodzowne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A stary ile już ma ? Kilka miesięcy czy kilka lat ? Wymiana nie jest prosta więc lepiej zrobić to od razu.

Henryk - zaoszczędziłeś na mechaniku bo wymieniałeś sam więc przeznacz to na nowy wysprzęglik

Grubość tarczy sprzęgła też bym zmierzył. Nowa ma około 1 cm a Twoja ? Może za chwilę zacznie nitami po docisku jeździć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

drodzy forumowicze pamiętajcie takie rzeczy jak tarcza,docisk,wysprzęglik,łożysko oporowe powinny byc wymieniane przy takich wymianach jak skrzynia biegów lub naprawa sprzęgła wymiana tylko komplet chytry płaci 2 razy lub rozbiera 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację.

Ale jest małe ale.

Często ludzie oszczędzają z wiadomych powodów.

A to że czasem się nie uda to pech.A gdyby się udało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda Adam nie każdy ma pieniądze,lub ma do wyboru albo kasa na naprawę lub ubrania dla dzieciaków i inne cele.Życie jest czasem okrutne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi