Skocz do zawartości
kaliope

Zafira C - wyłącznik czujników parkowania - dwa rodzaje?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukając ZC, zauważyłem, że są dwa rodzaje wyłącznika parktronica. Raz są dwa kwadraciki a raz nie ma, co widać na załączonym obrazku. Od czego to zależy? Logika podpowiada, że może 2 kwadraciki oznaczają, że w aucie są czujniki z tyłu i z przodu, ale chyba zawsze są tu i tu...tzn nie ma ZC z parktornickiem tylko z tyłu. A do tego te co miały wyłącznik bez kwadracików miały ewidentnie czujniki tu i tu? Ktoś wie o co chodzi?

b713110c2c02b6e4.jpg

Czy może po prostu na różne rynki dawali różne przyciski tak jak z aktywnym tempomatem co widać niżej:

15c550109a4834d1.jpg

Edytowane przez kaliope

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie nie ma związku przód-tył, bardziej rocznik/wersja wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo z asystentem parkowania, szuka luki wystarczającej do zaparkowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Zapytałem też na forum Zafiry i jeden kolega ma te kwadraciki i mówi, że to system parkowania równoległego. Wow, nie wiedziałem, że to wychodziło w Zafirach. Choć mówi, że to dość prymitywne, nie tak jak w innych markach, że kiera sama skręca.

2. Natomiast co do przycisku na kierownicy, to się okazuję, że to też dwie różne rzeczy. Jedna to aktywny tempomat a druga to alarm o zbliżaniu się do auta przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktywny tempomat bazuje na radarze umieszczonym pod przednią atrapą i utrzymuje stałą odległość do poprzedzającego pojazdu. Kolizyjny bazuje na kamerze do czytania znaków drogowych i jedynie ostrzega, że zadana odległość do poprzednika jest zbyt mała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak w zafirze, ale w corsie jest tyle że nie działa...

Sent with handy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi