Skocz do zawartości

Jak często wymieniać olej w skrzyni biegów?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Kol. Nookie u Ciebie nie ma filtra oleju w skrzyni.

 

Z wymiana możesz mieć jednak kłopot bo prawdopodobnie nie będziesz miał żadnego korka spustowego jedynie odpowietrzający (wlewowy) i kontrolny (z boku skrzyni)

Wtedy trzeba będzie odessać stary olej przez korek odpowietrzający (o ile rurka przejdzie między wałkami :D )

 

Mam taka samą sytuację (skrzynia F23) i w przyszły weekend zabieram się za to tak:

- pompka ręczna z zaworkiem zwrotnym ("gruszka") - cienki wężyk i do dzieła ???

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

serdeczne dzieki za rady, przejade sie do jednego warsztatu, zobacze czy beda umieli sie za to zabrac, jednak chcialem sie jeszcze upewnic ze do tej skrzyni Easytronic wchodzi ten olej GM'a do skrzyn manualnych ?

 

A co by sie stalo, gdybym wlal np olej do skrzyni automatycznej np ten?

 

http://www.opel-shop.pl/product_info.php?cPath=153_197&products_id=703

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

A co by sie stalo, gdybym wlal np olej do skrzyni automatycznej np ten?

moim zdaniem nic by się nie stało...zresztą tam jest napisane:

Towar pasuje do:

Model: wszystkie modele

Silnik: wszystkie silniki

Producent: ORYGINAŁ GM

 

ale ja bym na Twoim miejscu kupił normalnie w sklepie czy na stacji benzynowej jakiś olej do skrzyni biegów i nie czekał aż Ci przyślą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja kocham takie rady

olej do manuala to nie olej do automatu

i odwrotnie tez sie go nie stosuje

 

jedz do ASO opla

powiedz jakie masz auto z jaka skrzynia

i kup olej jaki powinien byc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

wiadomo jest że automat jest bardziej wymagający niż manual i ja osobiście wlałbym olej do automatu...

a druga sprawa:

Towar pasuje do:

Model: wszystkie modele

Silnik: wszystkie silniki

Producent: ORYGINAŁ GM ...to samo mówi za siebie...

 

no i jeszcze jedno jest tu wiele tematów dotyczących olejów, płynów itd...i są rady typu "wlej oryginalny GM"...to ja mam pytanie to GM robi sam oleje? I jak wlejesz Castrol'a czy obojętnie olej innego producenta to nie będziesz jeździł:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gomezzz1

ten olej z ogloszenia to dexron 2 do skrzyn manualnych

nie ma nic na nim napisane o skrzyniach automatycznych i wspomaganiu

(to ten sam olej)

 

to co jest napisane w ogloszeniu nie jest wyrocznia

 

oleje GMa to albo castrol albo mobil

zmieniaja sie co pewien czas

bylo juz o tym na forum

poszukaj

poczytaj

uzupelnij wiedze

pozniej pisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

Gawlak, tam jest wyraźnie napisane do skrzyni automatycznej...

 

a Nookie, podobno ma skrzynię "półautomatyczną" jak napisał "Posiadam Astre III ze skrzynia Easytronic czyli ta polautomatyczna." to jest jakiś olej pośredni między tym do automatu i do manuala??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

stwierdzilem jednak, ze wleje olej do skrzyni manualnej

 

ponizsze materialy byly pomocne:

1) http://opel.dixi-car.pl/slow_tech.htm#easytronic

2) http://pl.wikipedia.org/wiki/Półautomatyczna_skrzynia_biegów

3) http://en.wikipedia.org/wiki/Semi-automatic_transmission

4) http://pl.wikipedia.org/wiki/Automatyczna_skrzynia_biegów

5) http://en.wikipedia.org/wiki/Easytronic

 

Ad 1) Easytronic nie ma tu układów hydraulicznych, występujących w typowej skrzyni automatycznej.

 

Ad 2) Pracą takiego systemu steruje mikroprocesor, który automatycznie włącza sprzęgło.

 

>> Czyli sprzeglo zostalo przeniesione do eletroniki.

 

Ad 4) Typowa automatyczna skrzynia biegów nie jest zwykłą skrzynią biegów z automatycznym sterowaniem. Różni się ona konstrukcją i sposobem przeniesienia napędu - skrzynia manualna posiada bowiem klasyczne sprzęgło, podczas gdy w skrzyniach automatycznych stosowana są inne rodzaje sprzęgieł np. przekładnia hydrokinetyczna i inne sterowanie.

 

>>Czyli zgodnie z twierdzeniem w pkt 1) Easytronic nie jest automatem poniewaz nie ma przekladni hydraulicznej.

 

Ad 5) Easytronic is basically a conventional manual transmission, with a single-plate dry clutch.

 

>> Tlumaczac, Easytronic to konwencjonalna manualna skrzynia biegow z jedno talerzowym suchym sprzeglem.

 

 

Zatem, jesli sprzeglo czyli skrzynia manualna.

 

@Gawlak

pisales zebym podjechal do ASO, dzwonilem dzisiaj do ASO do Wrocka, odebral gosciu w serwisie. Na poczatku nie umial mi odpowiedziec jaki olej sie wlewa. Powiedzial ze oddzwoni, podalem numer. Za pol godz dzowni i mowi, ze olej wlewa sie do skrzyni automatycznej, podziekowalem i sie rozlaczylem. Za jakas godzine zadzwonilem znowu, bo chcialem zapytac sie o numer katalogowy tego oleju, odebral inny koles, przedstawilem sytuacje jaka mam, na to ten mi odpowiada ze tamten gosciu zle powiedzial i wlewa sie olej do skrzyni manualnej. Wiec niezly zonk, jeden serwis, dwie opinie. Gosciu w Opel Shop powiedzial, zebym wlal olej do manualnej. Na koniec zadzwonnilem jeszcze do serwisu do Warszawy i tam gosciu tez mi powiedzial, zebym wlal olej do manualnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gomezzz1

Na poczatku nie umial mi odpowiedziec jaki olej sie wlewa.

 

bo pewnie też musiał zajrzeć na jakieś forum :wink: w ASO niestety też pracują ludzię którzy powinni mieć wiedzę na temat samochodów które obsługują a nie mają jej...niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności