Skocz do zawartości

Jak często wymieniać olej w skrzyni biegów?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisze tylko, ze po sprawdzeniu i uzupelnieniu oleju w skrzyni f13 czy f17 polecam sprawdzanie co jakis czas, czy olej nam nie wycieka przy wewnętrznym przegubie po stronie dłuższej półosi.

 

Sam widziałem już kilka tych skrzyń zajechanych przez wyciek oleju z tego miejsca, ale w zasadzie te skrzynie nie ciekną, no może jeszcze przy wybieraku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Pracuję w salonie Opla

to super

olej w skrzyni biegów w silnikach benzynowych jest samoregenerujący,

to juz nie jest super

wiekszej herezji nie slyszalem :?

jak sie olej moze sam regenerowac ??

 

sie nie wymienia to fakt (zalecane wedlug producenta w skrzyniach manualnych(

ale mozna go wymienic i nic sie nie stanie

Kiedy kupiłem Astrę kierownik warsztatu w Salonie Opla Autolux stanowczo odradzał wymianę oleju w skrzyni ,był wręcz cyniczny..no i na moje nieszczęście przekonał mnie aby nic nie robić ze skrzynią . Teraz skrzynię muszę wymienić zamiast oleju...jak bym dzisiaj go dorwał to bym h... udusił !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Dzisiaj rano jadac zaswicila mi sie kontrolka skrzyni biegow. Automatycznie auto stracilo moc, po chwili zgadsla. Pozniej znowu sie wlaczyla na jakies 5 min. Powiedzcie mi prosze jak to rozwiazac i co moze byc tego przyczyna. mam przejechane 194 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Otóż czytałem na forum o tym i nic nie znalazłem.Wiem, że warto szukać, bo pewnie na wszystkie tematy są odpowiedzi, ale... Dlatego piszę. Większość pisze o skrzyni automatycznej. Ja mam w manualu. Nie mam zdjęcia, na chwilę obecną. jeśli jednak potrzebne jest aby stwierdzić co jest nie tak to zrobię.

Opiszę dokładnie co się dzieje. Jadać jakieś 20 km nic się nie działo dzisiaj, tóż przed domem zaświeciła się, auto na dwójce z 30km/h nie mogło zebrać się pod górkę do 40 km/h. Dopiero wyrzuciłem na luz i wbiłem 3 i przestała świecić.

Dzieki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Z objawów to raczej błąd układu EGRa - a ta kontrolka to check - sczytaj błędy i pochwal się nimi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności