Skocz do zawartości

problem z odpaleniem ASTRY 1.7 TD


Gość WojtaS60

Rekomendowane odpowiedzi

Gość WojtaS60

Ostatnio zostawiłem autko pod chmurką i na dodatek nie wyłączyłem radia.kiedy rano próbowałem go uruchomićzakręcił ledwo trzy razy i zdechł.Pomogły dopiero kable rozruchowe i drugie autko.Po przyjezdzie do domu nie podstawiłem go pod aku.i przy nastepnej próbie uruchomienia po ok.5 godz.znowu nie miał siły zapalic.Po naładowaniu aku.po właczeniu zapłonu zapalił się chek i po zgasnieciu grzania swiec próbowałe go zapalic ale skutek był taki jakby nie palił a 1 lub 2 cylindrach prychał i trzasł.Po trzech próbach zapalił jakby nigdy nic chek zgasł a miernik podpiety pod złacze nie wykazuje błedów.Podejrzewałem przepalenie świec i wymieniłem 4 szt.ale na zimnym silniku jest to samo,ciepły pali na dotyk.prosze o porade lub diagnoze

pozdrawiam


dzisiaj rano odłączyłem czujnik cieczy,niestety nie odpalał na dotyk.Następnie sprawdziłem czy dochodzi prąd z aku.na świece

okazało się że jednym przewodem dochodzi (dwie swiece na szynie) natomiast drugim niestety nie.szukam dalej.

Wymontowałem przekaznik grzania świec GM 90 464 760(czarny) 4 pinowy jak daję mu napięcie na nóżkę 85 i zwieram kontrolką to tylko z 86 słychać ze działa natomiast 87 z 30 nie działają.Podejrzewam uwalony przekażnik

Edytowane przez WojtaS60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik gdy właczysz go w obwód prądowy 85-86 to wtedy włacza obwód 30-87.

Wtedy miernikiem sprawdź czy masz przejście 30-87

 

Odwrotnie to nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojtaS60

Przekaźnik gdy właczysz go w obwód prądowy 85-86 to wtedy włacza obwód 30-87.

Wtedy miernikiem sprawdź czy masz przejście 30-87

 

Odwrotnie to nie działa.

Podpiąłem 85 do plus aku na 86 dałem masę jest słychać że przekażnik tika ale niestety na 30-87 nie ma przejścia próbówka nie świeci

Edytowane przez WojtaS60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojtaS60

 

 

28_1232383400.jpg

Podpiąłem nowy przekażnik i nic.Ale faktycznie obok aku jest także taki jak podałeś na rysunku,wypiąłem go sprawdziłem przewody idące z goniazda tego przekaznika do świec i jest o.k. jak go wepnę i włącze zapłon to poprzez pin G1 dociera napięcie na świece natomiast przez G2 napięcia nie ma.Może tu jest pies pogrzebany ale jak go sprawdzić (ten przekaznik)

Edytowane przez WojtaS60

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojtaS60

Nooooooooooooo w końcu trafiłem.

Uszkodzony był przekaznik radiator z ostatniego zdjęcia,po podłączeniu odpalił na dotyk.

Podsumowując w takiej sytuacji najpierw sprawdz czy dochodzi napięcie jeżeli tak szukaj przyczyny w świecach,jeżeli nie sprawdz przewody,bezpiecznik 40A w puszce koło pojemnika płynu następnie przekaznik radiator i czarny 4 pinowy przekaznik w puszce z bezpiecznikiem.

Trochę kaski mnie to kosztowało ale cała instalacja jest prawie nowa -pozostała satysfakcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności