Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 2001r.Nie działa klimatyzacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem jak temacie .Zaznaczam że przeryłem całą szukajkę.  Sprawdzone bezpiecznik ,przekażnik sprzęgło sprężarki.Sprawdzone na krótko.Zaczęte od wciśnięcie włącznika klimy kontrolka świeci .sprawdzenie działania przekażnika sprawny.Pomiar napięcia na wtyczce cewki sprężarki BRAK.Wizyta w serwisie klimy.Instalacja szczelna pełna.Gość stwierdził że jest to sprawa elektryki.Nią się nie zajmuje bo jego dziedzina to klimatyzacja ..przemysłowa .Nabija tylko instalac ?je.Pytanie tego rodzaju co w tej instalacji steruje sprężarką ? Jest to moje pierwsze auto z klimą i dlatego nie dysponuje wiedzą w tej  dziedzinie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Według schematu zasilanie idzie z bezpiecznika F31 przez złacze X11 do pinu 30 i 86 w przekaźniku.

W przekaźniku pin 85 idzie przez złącze X11 (pin 5 ) do sterownika silnika pin 30

Jeżeli sterownik zasteruje przekaźnikiem  to na nim na pinie 87 powinien pokazać się prąd  zasilający sprzęgło sprężarki pin B we wtyku sprzęgła .Pin A to masa.

2018-05-29_225929.png

2018-05-29_225912.png

X11.png

Umiejscowienie X11.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rado1974

kolego napięcie na cewkę idzie z czujnika ciśnienia który może być niesprawny, podepnij pod kompa i sprawdź czy czujnik pokazuje ciśnienie. u mnie znajduje się ten czujnik na przewodzie klimatyzacji zaraz przy osuszaczu przy chłodnicy. sprawdź tam napięcie, jak dobrze pamietam był gdzieś już taki tamat z tym czujnikiem i można go zmostkować i powinno napięcie pojawić się na wtyczce przy sprężarce. jeszcze jedno pytanie jak podajesz napięcie bezpośrednio na sprężarkę to elektromagnes działa i przyciąga sprzęgło?

kolejne pytanie czy masz właściwe ciśnienie w klimie bo jak masz za duże jak i za małe to klima się nie włączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado według schematu czujnik ciśnienia jest podpięty do sterownika silnika.

Więc czy nie na podstawie wskazań tego czujnika sterownik steruje sprzągłem?

Tak przy najmniej wynika ze schematu.

Ale mogę się mylić.

2018-05-29_223730.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące informacje.Ja do specy od klimy mam najbliżej 15 km.Jeden jest zawalony robotą do 19 .06 .Tam gdzie mieszkam potrafią tylko nabić usterek nie usuwają.Wczoraj raz jeszcze przejrzałem całą elektrykę .Efekt taki że po ur uchomieniu silnika i wciśnięciu przycisku  klimy załączyło sprzęgło sprężarki..Pytanie czy powinien pracować wentylator ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetleń Livedata wychodzi  przy pracującej klimie o.66  V  480 kPa . Może się myle ale wydaje mi się że ta klima  słabo działa.W zeszłym roku przy kupnie poprzedni własciciel  twierdził że trzeba nabić klimę.Okazało się sprężarka ma uwaloną cewkę .Kupiłem na allegro używkę.Nie wiem jaką sprawność ma ta sprężarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności