Skocz do zawartości

Gość Misiek14413

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek14413

Cześć wszystkim. Naczytałem już się sporo tematów na temat mojego problemu i rozwiązać go nadal nie potrafię a mechanicy w mojej okolicy albo boją się opla albo nie potrafią albo wymieniają części na chybił trafił - a nóż pomoże... Niestety nie pomaga a tylko generuje koszta. Problem jest taki, że moje auto (Opel Zafira a x18xe1 99r.) Nie działa prawidłowo na benzynie.(ale nie zawsze czasami ma takie dni że chodzi jak złoto i na gazie i na benzynie a czasami tak że FOCH i działa tylko na gazie) Odpalam sobie autko na benzynie i przez chwilę skacze na obrotach od 1 tyś do 2,5tys (to jest najmniejszy problem) większym jest to, że w momencie ruszania i jazdy na pierwszym biegu jest ok, ale kiedy przełączę na drugi bieg to gdyby nie pasy to głowa na kierownicy i ogólny brak mocy szarpanie na 3 biegu. Jednym słowem auto nie jedzie tylko skacze. Jak się rozgrzeje to pracuję zdecydowanie lepiej. Na gazie natomiast pracuje jak złoto od samego początku (po odpaleniu awaryjnym bo już mam dość jeżdżenia na benzynie bardzo jest to irytujące jak się domyślacie). Wczoraj np od samego odpalenia na benzynie było ok przyjechałem około 15 km na samej benzynie i było jak złoto. Lecz po 12 godzinach w pracy kiedy go odpaliłem nagle jeb! I Foch na benzynie nie jade. I albo muszę się zatrzymać zgasić auto i odpalić awaryjnie na gazie bo na gazie jeździ bardzo dobrze, albo przeczekać te szarpanie i bark mocy do rozgrzania się do 90 stopni żeby i na benzynie względnie dobrze jechał (względnie bo potrafi np. przy 100kmh szarpnąć lub stracić na mocy). Dodam tylko że listwa wtryskowa zmieniona na drugą, bo myślałem że wtryski. Podłączenie pod kompa potwierdza tylko że temperatura ok, przepływała ok. Pokazuje tylko błąd sondy lambda ale to tylko kiedy auto pracuje na gazie. Kiedy pracuje na benzynie żadnych błędów i wszystkie parametry ok. Łącznie z ciśnieniem paliwa które też było mierzone. Podsumowując: auto na benzynie kiedy jest zimne dławi się dusi ogólny brak mocy i potrafi kilka razy strzelić w tlumik po rozgrzaniu jest trochę lepiej ale czasami potrafi szarpnąć czy też stracić delikatnie na mocy. A na gazie bardzo dobrze, normalnie przyspiesza i pracuje równo. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, doradzić co to jeszcze może być, bo mam już serdecznie dość tego auta a do mechaników to już nawet nie jeżdżę bo jak mam usłyszeć że to i to trzeba wymienić to ręce opadają bo wymiana tego i tak nic nie da. Niektóre podzespoły takie jak cewka świece kable przepływała były zmieniane już miliony razy.... Nikt nie wie dlaczego na benzynie nie działa a na gazie śmiga jak nowy z salonu. Ostatnie pytani. Czy ten model posiada silniczek krokowy jeśli tak to gdzie on jest, bo obejrzałem silnik do okoła z milion razy i nie zauważyłem

Edytowane przez Misiek14413

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misiek14413 napisał:

Pokazuje tylko błąd sondy lambda ale to tylko kiedy auto pracuje na gazie. Kiedy pracuje na benzynie żadnych błędów i wszystkie parametry ok

 

I właśnie LPG bym się zajął.

Poczytaj na forum o rozwalanych mapach Pb od źle wyregulowanej LPG.

 

Nie mówiąc już o sprawdzeniu czujnika temp. płynu.

A wiec w skrócie .

Przełaczyć na Pb na kilka dni.

Pojeździć i przy okazji podpiąć do komputera aby sprawdzić co to za błąd.

W opisie błędów nie ma takiego kodu błędu ,, od sondy,,

Jeżeli się poprawi to na bank LPG do regulacji.

Jeżeli nie to trzeba na tapetę brać cały układ paliwowy Pb 

Od baku( pompa paliwa ) po wtryskiwacze przez filtr paliwa , oraz zaworek par paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek14413

Spróbuje pośmigać kilka dni na benzynie. Jeśli chodzi o układ paliwowy to tak: 

Wtryski, pompa paliwa filtr paliwa wszystko wymienione. Co z zaworkiem parowania paliwa ? Gdzie i jak działa? żaden z mechaników u którego auto stało nie wspominał o takiej części. Czujnik temperatury  płynu  jest sprawny, ale dla pewności zmienię na nowy przy takich kosztach jakie to auto już pochłonęło różnicy mi nie zrobi. Czy w momencie kiedy pojadę wyregulować gaz to mapa od Pb sama wróci do normy czy też będzie trzeba jeszcze to zrobić ? 

Edytowane przez Misiek14413

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Misiek14413 napisał:

Wtryski, pompa paliwa filtr paliwa wszystko wymienione

 

Przekaźnik od pompki paliwa?

21 minut temu, Misiek14413 napisał:

Co z zaworkiem parowania paliwa ? Gdzie i jak działa?

2018-09-19_134359.png

 

 

Jak działa to doczytasz na forum

 

22 minuty temu, Misiek14413 napisał:

Czy w momencie kiedy pojadę wyregulować gaz to mapa od Pb sama wróci do normy czy też będzie trzeba jeszcze to zrobić ? 

 

Najpierw silnik musi dobrze pracować na Pb.

Wtedy mapa Pb jest prawidłowa.

Dopiero wtedy jedzie się na regulacje LPG.

Ale regulacje na drodze a nie w warsztacie.

Nie wiem jak u ciebie ale w kilku silnikach Opla które diagnozowałem mapa Pb w miare szybko wracała do normy.

Po kilkunastu kilometrach sondy wracały do poprawnej pracy.

U ciebie ja bym zrobił tak.

Odczytać błędy ( i skasować je )oraz parametry czujników podczas pracy silnika na Pb szukając anomalii w ich pracy od zimnego do zagrzanego.

Jeżeli jest możliwość to zrobić reset wartości wyuczonych.

Jeżli nie będzie takiej możliwości to zrobić adaptację przepustnicy .

Jak ? Doczytasz na forum,bo było pisane.

Pojeździć z dzień do dwóch na samym Pb.

I jeżeli będzie dobrze to wtedy do gazownika ale nie partacza.

Pytanie jaka instalacja LPG tego nie pisałeś.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności