Skocz do zawartości

Układ wspomagania Kierowania


Rekomendowane odpowiedzi

Gość robertorz

Witam

Mam problem w Merivie B 1.4 z 2012r z układem wspomagania kierowania. Wyłącza się podczas jazdy na wprost niezależnie czy ciepły lub zimny. Po zgaszeniu i odczekaniu ok. 5 min wraca do normy. Czasami po zgaszeniu próbowałem od razu odpalić to reagował tak jak by nie był wciśnięty pedał sprzęgła, ale po kilku min zawsze odpalał.   Akumulator  i alternator sprawdzony 14,2 na wolnych obr i światłach mijania( wymieniany regulator).  W oplu Płock nic nie stwierdzili, nawet że alternator dawał nierówny prąd. skasowali jedynie błąd .  Pompa pracuje cicho, zero wycieków.  Wcześniej wyłączało się raz na 1000 albo 2tys km a teraz prawie raz  na 100km. Umówiony jestem z elektronikiem sam. ale dopiero po16tym. Zdjęcia były zrobione podczas jazdy(ok.40km/h), wynika z nich że to nie tylko ze  wspomaganiem jest problem. Może Ktoś z was miał zbliżony problem, albo ma jakiś na to pomysł to bardzo proszę o pomoc. Jeszcze jedno gdzie znajduje się sterownik wspomagania i kostki to bym przejrzał do tego czasu połączenia.

Z góry dziękuję za pomoc

Robert 

20180706_183128.jpg

20181102_104404.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie na razie nikt.

Ale według mnie problemem podstawowym może być ten błąd  136.

Czyli problem z układem wspomagania parkowania.

On może blokować podstawę wspomagania.

Jeżeli sie da to ja bym programowo wyłączył to i testował dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fan_Opla73
1 godzinę temu, adam1954 napisał:

Pewnie na razie nikt.

Ale według mnie problemem podstawowym może być ten błąd  136.

Czyli problem z układem wspomagania parkowania.

On może blokować podstawę wspomagania.

Jeżeli sie da to ja bym programowo wyłączył to i testował dalej

Skąd takie przypuszczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertorz

Dodam jeszcze że po wymianie reg. napięcia ładowanie jest 14.3 ale jak kręcę kierownicą na postoju (wolne obroty) to światła lekko przygasają. Czy może być takie zjawisko?W starej astrze g działa mi wspomaganie bez problemów. Może ktoś podać dokładną lokalizację gdzie jest wpięte w instalację  to coś co nazywamy wspomaganiem, mile widziane zdjęcia,  który kabel przy aku i dwie kostki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.3 V masz normalnie .

A co się dzieje podczas skręcania podczas przygasania świateł.

Taki objaw to albo słabe ładowanie , albo słaba masa , albo jakieś nadmierne obciązenie.

Moim zdaniem potrzeba podłączyć do komputera diagnostycznego i sprawdzić w module wspomagania co się dzieje .

Sprawdzałeś poziom płynu w zbiorniczku wspomagania?

 

 

Schematami cię nie poratuję bo do Mery B nie posiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tu nie zgadza. Jakie w mery B jest wspomaganie ? W A jest elektryczne i nie ma zbiorniczka z płynem więc słabe ładowanie ma wpływ na wspomaganie . W B jest jakaś hybryda , elektryczno-hydrauliczna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, irek711 napisał:

Jakie w mery B jest wspomaganie ?

 

Elektryczno-hydrauliczne.

 

Wystarczy popatrzeć tutaj

https://opel.7zap.com/pl/car/s10/l/0/6-0/

 

Tak samo jak w AG, AH , VC itp i td.

 

 

Przy elektryczno-hydraulicznym też napięcie ma wpływ .

Bo masz pompę elektryczną zamiast przy wcześniejszych  napędzaną paskiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności