Skocz do zawartości

jaki interfejs diagnostyczny polecacie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jaki interfejs diagnostyczny polecacie do użytku prywatnego Vivaro 2.5 ? Mam dylemat,ponieważ słyszałem,że Opcom to raczej do Opli.Ale Vivaro to raczej Renault i tu bardziej by pasował Clip.I teraz mam dylemat.Czy ktoś pomoże.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź do kogoś kto ma Opcoma i sprawdzisz czy z twoim się łączy i co można zrobić .

I tak samo z Clipem.

I potem zdecydujesz co się będzie opłacało kupić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekcichy napisał:

opcomem nie zobaczysz silnika

Witaj wojtek.Prawdopodobnie padła mi przepływka, Vivaro 2.5 146 km.Co byś polecał,czego unikać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zaczął delikatnie przerywać podczas jazdy tak jak by mnie coś hamowało dosłownie przez chwilkę.Później wyczuwalnie podczas przyspieszania tracił moc i na chwilę zaświeciła się kontrolka od świec żarowych z taką spiralką u góry i gasła.Następnie po kilku dniach jazdy z tymi objawami pojawiły się nowe.Podczas jazdy jak zaczął mulić to znów ta kontrolka od świec się zaświeciła i już świeciła a silnik jak by dostawał mocy i jechał.Później zgasła ta kontrolka i znów za jakiś czas kiedy mu depnąłem to tracił moc i znów kontrolka i mocy przybywało.Teraz znów kolejny objaw.Odpalając auto rano,samo nie odpala od razu gaśnie.Muszę przy odpalaniu na zimno dać mu gazu podczas kręcenia i wtedy odpali,pracuje równo,ale świeci się cały czas już kontrolka od świec,oczywiście też serwis i chesk silnika i już nie gasną.Odpalanie auta na rozgrzanym jest już bez użycia gazu,ale tak jakby chciał zgasnąć schodząc nisko z obrotów,ale nie gaśnie zaraz się normuje.Byłem z tym na kompie,mechanik twierdzi,że to coś z przepływomierzem.Na razie czekam,mechanik nie dzwoni.Wojtek coś podejrzewasz jeszcze innego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej podejzec wartosci, prawidlowy przeplyw oscyluje w granicach 50-kilku kg/h bez egra lub 30-kilka z egrem

druga opcja to regulator pompy lub czujnik cisnienia na szynie cr, nieprawidlowosc zobaczysz rownierz w parametrach, z reguly na zaplonie i wylaczonym silniku juz widac dziwne wartosci

o ile dobrze pamietam to opcom czytal bledy w g9u ale sam blad to tylko sugestia gdzie szukac glebiej, bez watpienia nie jest w stanie pokazac parametrow silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobne objawy. Wywalało za każdym razem identyczny zestaw błędów. Podmiana przepływki nic nie dała. Dwóch mechaników chciało wszystko wymieniać za kupę kasy, ale trafiłem do elektryka, który wydrukował sobie rzut instalacji, zaznaczył wszystkie przejścia od nich i puścił osobny nowy przewód stanowiący wspólną magistralę dla wszystkich, problem zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz napisz o co ci chodziło i jaki rzut instalacji i o jakie błędy chodzi .

I jaki to przewód i gdzie puszczony .

Brak odpowiedzi do wieczora będzie równoznaczny z nabijaniem punktów i ban

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam,że tak późno odpisuje,ale brak czasu.Wielkie dzięki wojtek i adam za zainteresowanie.Podłączałem dwukrotnie boscha kts 540 i za każdym razem wyskakiwało na przepływkę.Więc dobrze,że warsztat zamówił na podmiane jakiś magneti marelli,bo okazało się że nie działał i mogli to jakoś zwrócić.Więc skorzystałem z propozycji wojtka i szukałem oryginala.Ale nowy siemens startuje od 1 tyś.zł.Znalazłem używkę oryg. za 100 zł.Jest cacy,autko śmiga i oby tak dalej.Jeszcze raz dzięki Panowie.Temat zamykam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności