Skocz do zawartości

Corsa D - pompa ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Ale na trawie czy szutrze zaraz załącza się ABS, mogło rzeczywiście odetkać się w twoim wypadku. Ale bez rozkręcania i czyszczenia nie masz pewności co dalej będzie działo się z układem hamulcowym. Miarodajne w twoim przypadku byłyby rolki na stacji diagnostycznej, bo jeśli dojdzie do gwałtownego hamowania przy wyższej prędkości i jedna strona będzie o wiele mocniej hamowała to postawi twoje auto bokiem, a wtedy o tragedię nie trudno. Już kilka razy widziałem jak auta tak się zachowują, system ABS też wtedy na pewno nie pracuje poprawnie. Nie ma wtedy co ufać kontroli trakcji czy ABS jeśli układ hamulcowy od pompy po klocki nie jest w 100% sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Corsa d jeden cztery

Faktycznie nie dopisałem, że efekt naprawy jest kompletny a nie tylko poprawa. 

Byłem na stacji diagnostycznej w trakcie awarii oraz po naprawie. Koszt to 20 pln -stacja przedpole 1, Wwa.

W pierwszym badaniu zostało potwierdzone że tylne koła hamują równo a przednie hamuje tylko lewe. Prawe słabo. 

To rozwiało moje wątpliwości dotyczące awarii pompki hamulcowej. Gdyby była uszkodzona jedna z dwóch sekcji to hamowałyby koła lewe przednie i prawe tylne lub tylko dwa pozostałe. 

Po naprawie opisanym powyżej sposobem, koła hamują tak jak powinny hamować (sprawdzone również na wspomnianej stacji diagnostycznej).

Wniosek jest taki, że warto profilaktycznie co jakiś czas uruchomić ABS na śliskiej nawierzchni żeby się w przyszłości nie zacinały te zaworki. 

Podejrzewam że problemem nie jest - jak wszyscy myślą - paproch w układzie ale właśnie zawieszony czy też zacięty zaworek w pompie ABS. Pompa ABS uruchomi go sama tylko należy zmusić niehamujące koło do zablokowania się podczas hamowania. 

Zupełnie inna sytuacja, gdy pada część elektroniczna czyli sterująca zaworkami...

 

 

 

Edytowane przez Corsa d jeden cztery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

We Wrocławiu jest firma co się tym zajmuje. Rapid coś w ten deseń. Jak ja naprawiałem to 1 dzień i 400 zł i auto jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności