Skocz do zawartości

Nagłe gaśnięcie silnika na LPG


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź na benzynie, bo tak, to nie wiadomo, w czym szukać.

Nawymieniasz kupę rzeczy niepotrzebnie, nasprawdzasz, a nic to nie da.

Odżałuj te 3 litry paliwa :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tylko dlaczego podczas zapłony przygasaja wszystkie lampki ? tak jakby byl slaby akumulator a po chwili zapala ?

Właśnie mam tak teraz.

Wina rozrusznika, zwarcie w uzwojeniu.Nienaprawialne.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przejechalem wczoraj 50 km na benzie i nic nie zgasł to samo na lpg i tez nie zgasł pytanie co jest ? tak samo zauwazylem strasznie falujace obroty silnik zaczoł pracowac na 1500 obr :roll::cry: a dzis chodzil na 1000 co jest grane ? krokowca wstawialem 2 tygodnie temu 8) a co do reduktora to korek nadal czysty i nawet numer z patyczkiem sie nie powiodł nic a nic wiec gdzie moze podziewac sie cały ten syf ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu komp benzynowy się rozstraja przez gaz.

Albo co jakiś czas jeździj na benzynie, albo zmień kompa gazowego.

Może masz coś źle podłączone w instalacji gazowej?

Na przykład sygnał z TPS, albo źle podłączona sonda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

komputer tpsu to Voila jaki model dokladnie niewiem ale kiedys mi padł ten komputer i był robiony co do sony wstawilem nową hmmm z 9 dni temu bo meczyla mnie kontrolka check engine wiec watpie

 

[ Dodano: Czw Mar 06, 2008 17:53 ]

Wiec tak na benzie nie gasnie problem pojawia sie tylko i wyłacznie na lpg nastepuje niestabilna praca silnika po czym spadek obrotow ...dzieje sie tak podczas wyzucenia na jałowy bieg i silnik gasnie a co do aparatu zaplnowego to w sklepie zawowali mi 1000 zł :cry: no cóż przyda sie wyprawa na jakis szrot :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o samą sondę, tylko wpięcie w jej obwód gazu.

Ale tu już spokój, bo wiemy, że na benzynie jest dobrze.

Proponuję zdjąć "ssak" powietrza tuż przy filtrze powietrza, jak nie pomoże dopasować rurę, na przykład od ogrzewania w polonezie , przymocować do filtra i zagiąć, żeby powietrze nie wlatywało do filtra z przodu auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a czy przyczyna spadku obrotow na lpg moze byc elektrozawor ?? zauwazylem takze ze samochod jadac na lpg spala troche benzy y y y y y y juz niewiem co zrobic ??? a odlaczenie ssaka tzn skad go odpiac bo ja srednoi sie tak orientuje ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssak - masz filtr powietrza i od niego idzie rura przed chłodnicę.

To połączenie masz rozpiąć.

A co do spalania benzyny, to jak sprawdzasz, że więcej pali, jak jeździsz na gazie??

Przecież zawsze jeździsz na ssaniu i komp łapie ustawienia z gazu, zawsze tak bedzie.

W sumie gaz, to pozorna oszczedność, chyba, że ktoś jeździ 60kkm rocznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ssak odłączony zobaczymy co to da a co do spalania benzy na lpg to zauwazylem ze ubywa benzyny w zbiorniku a przeciez jezdze tylko na lpg a na benzynie nastepuje tylko i wylacznie zaplon gaz przelacza sie automatycznie po osiagnieciu 1500 obr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedys miałem.

Tłumaczyłem to tym, że odpalając na benzynie za każdym razem komp się uczy nowych ustawień i leje tej benzyny wiecej, niż jakbyś jeździł bez gazu.

A może masz dziurę w zbiorniku? http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Jeszcze zobacz, czy z wtrysku nie kapie sobie benzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności