Skocz do zawartości

Astra G XEP 1,6 Twinport- nietypowy powracający problem


Gość 4mass4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, ale mam wątpliwości, czy chce inwestować w zaawansowany interfejs skoro "profesjonaliści" mający dostęp do takiego sprzętu nie byli w stanie poprawnie zdiagnozować usterki. 

Jeden mechanik za diagnoze zażyczył sobie 200zł, stwierdził, że przyczyną jest kolektor ssący i może mi go sprowadzić z Niemiec za 3000 zł bo w Polsce nie dostanie.

Zmieniłem kolektor i oczywiście to nie była przyczyna. 

 

Diagnozowało go już czterech mechaników. Każdy 50-100zł za usługę i nikt dobrze nie zdiagnozował. Nie mówiąc o kosztach części, które wymienili.

 

Analiza błędów jakie wyświetla komputer nie daje jasnej informacji co się dzieje. 

 

Mogę kupić ten podany w ostatnim linku allegro, ale nie sadze, że da to odpowiedź.

 

Czy na podstawie opisu problemu z pierwszego postu ktoś jest w stanie coś zasugerować?

Jeszcze raz podkreślam najważniejsze informacje: Problem pojawia się najczęściej na zimnym silniku podczas jazdy pod górkę (jakby samochód dusił się spalinami)

Edytowane przez 4mass4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 4mass4 napisał:

Jeszcze raz podkreślam najważniejsze informacje: Problem pojawia się najczęściej na zimnym silniku podczas jazdy pod górkę (jakby samochód dusił się spalinami)

 

Na oko ci na pewno powiedzą.

Po to jest interfejs aby wejść w parametry pracy i patrzeć na odstępstwa od prawidłowej 

Ciekawe który mechanik podpiął się do auta i zrobił jazdę aby wywołać problem.

10 minut temu, 4mass4 napisał:

Mogę kupić ten podany w ostatnim linku allegro, ale nie sadze, że da to odpowiedź.

 

Ja ci podałem co sam sprawdziłem.

Reszta to rób jak uważasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie poddaje się, zakupie ten interfejs. Napisze jakie błędy się pojawiają

 

Cytat

Na oko ci na pewno powiedzą.

Po to jest interfejs aby wejść w parametry pracy i patrzeć na odstępstwa od prawidłowej 

Ciekawe który mechanik podpiął się do auta i zrobił jazdę aby wywołać problem.

 

Każdy z nich, zatrzymywał auto, jeździł i sprawdzał. Rekordzista od kolektora ssącego trzymał go przez miesiąc.

 

W ostatnim przypadku, podobno nie pojawiały się żadne błędy poza sygnałem sondy lambda. Zmieniłem sondę i nic, ani lepiej ani gorzej.

 

 

 

Edytowane przez 4mass4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z sondą nie muszą świadczyć o sondzie.

Sonda jest podpięta do sterownika przewodami.

One tez mogą wywołać błędy sondy.

Pierwsze się mierzy aby się upewnić czy to sama sonda czy nie.

Mając taki interfejs jesteś w stanie sprawdzić jak pracuje wszystko w aucie i podać na forum aby ktoś coś doradził.

Potrzebny jest też miernik uniwersalny aby sprawdzić tak sondę jak przewody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamawiam interfejs z powyższego linku allegro, miernik i działam

Dzięki za pomoc:beer:

Opisze błędy.

 

Wystarczy zainstalować aplikacje na telefon, połączyć bluetooth, jeździć i zczytać błędy i parametry pracy?

 

Potrzebuje do tego jakiś adapter/przedłużacz? 

Edytowane przez 4mass4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz pakę Scan My Opel . instalujesz na smartfonie .

Wpinasz Vgate do wtyku diagnostycznego i uzyskujesz połączenie .

Masz tam odczyt błędów , parametrów pracy i wykresy.

 

Torque też jest fajny.

 

Możesz jechać o obserwować parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności