Skocz do zawartości

2,0 cdti bardzo duże spalanie


Gość mdeska

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, manieczkix napisał:

Poniewaz wskazuje 80 stopni po nagrzaniu i nie idzie w gore tego problemu tez nie moge rozwiazac.

 

 

A co robiłeś z tym że udało się rozwiązać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 23:24, manieczkix napisał:
W dniu 17.10.2019 o 23:24, manieczkix napisał:

Moja antara pokazuje spalanie 13.5-14,5 w cylku mieszanym miasto 15-16 a rzeczywiste 11-12l pod korek tankowanie. Szukalem wielu mozliwosci zeby obnizyc sapalnie ale narazie nie znalazlem nic. Regeneracja wtryskow, wymiana wałka rozrzadu i paska. Wymiana oleju i filtrow. Czyszczenie dpf. Czyszczenie MAF dolotu i przepustnicy oraz egr. Wymiana termostatu i czujnika temp. Poniewaz wskazuje 80 stopni po nagrzaniu i nie idzie w gore tego problemu tez nie moge rozwiazac.

 

 

Masz skrzynie automatyczna i stały 4x4? Gdyby moja paliła 12 byłbym zadowolony 

 

 

Kolega nauczy się cytować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma aie temp 80 stopni w gore idzie jak jade pod gore nawet do 95 stopni sie nagrzewa ale jak tylko zjezdzam z gorki to z powrotem wraca do 80 stopni. Pisalem ze nie udalo mi sie rozwiazac wymienilem czujnik temp i termostat ale nie pomoglo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że że termostaty są różnej jakości.?

Sprawdź sobie zaraz po odpaleniu czy wąż od termostatu do chłodnicy zaczyna się grzać.

Przejedź trochę autem i gdy wskazówka temp. zacznie się dźwigać zatrzymaj się i sprawdź czy wąż jest ciepły.

Jeżeli tak to termostat puszcza mimo że nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Jestem właśnie po trasie autostradowej. Spalanie przy prędkości 130 km/H momentami 140 km/H wyniosło 9,7 l  według komputera. Zaznaczam, że mam automat. Myślę, że nie na tragedii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 21:53, adam1954 napisał:
W dniu 16.10.2019 o 21:23, Keram83 napisał:

Dpf wypala się średnio co 450km wtedy świeci się kontrolka auto było podpięte do komputera i jechał ze mną fachowiec który kontrolował podczas jazdy wtryski, dpf, i wszystko było tak jak powinno

 

 

A gdzie w takim razie są logi  z jazdy?

Na jakiej podstawie ktoś ci ma pomóc?

Wróżenie?

Nie to forum.

Niestety nie mam logów gościu mi tylko powiedział że jest wszystko ok 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz programu diagnostycznego .

Nie masz logów.

Więc jak na odległość można ci pomóc.

Moja rada szukaj innego mechanika który nie będzie próbowal cię zbyć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Lukasz antara 2.0 cdti

Witam temat już stary ale opowiem moje doświadczenie z tym autem i spalaniem .otóż przy delikatnej jeździe spalała mi 11.5 l ale naprawdę delikatnej a jak przydusilem to i 15 l ,mechanik kazał mi kupić obudowę filtra paliwa bo było widać że coś było grzebane i że jest mokra ,tak zrobiłem wymiana 5 minut i szok bo teraz żeby spaliła 10 litrów to wręcz nie możliwe udało mi się na spokojnie zejść do 7,8 l na 100 aż sam nie wieże że tyle pali więc jeżeli komuś pali ponad 10 l tzn że ma coś nie tak,dodam że jakis  mechanik  poprzedniemu wlascicielowi założył puszkę filtra paliwa  od 1,9cdti i może to była przyczyna.za to przy wypalaniu DPF pali bardzo duzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności