Skocz do zawartości

Objawy wymiany rozrządu poza głosnością pracy jednostki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opel Meriva A  2007 r.4 80 KM beznzyna. Rozrządz na łańcuszku.

Samochód ma ponad 188 tys km przejechane, zakupiłem go gdy miał 146 tys km.

Co ile powinno się wymieniać "bezobslugowy" rozrząd w tym samochodzie?
Jakie są objawy wymiany rozrządu poza głośną pracą jednostki?


W grudniu 2018 wymieniałem w nim pompę wody, bo już ubywało płynu chłodniczego.
Wtedy mechanik mówił, że sam łańcuszek jest w dobrym stanie. Rok wcześniej stwierdził to samo.
Przy czym stwierdził to oczywiście otwierając pokrywę gdzie takowy pasek się znajduję.

Samochód za każdym razem odpala bez problemu - nigdy mnie nie zawiódł. Przy zimnym silniku pracuje cicho.
Jak jest nagrzany jednak słyszę klekotanie łańcuszka i dziwne odgłosy z prawej strony, ale może te silniki tak mają :) 
W trasie też jedzie dobrze, nie ma problemów z mocą, dynamiką, etc.


Poprzednio miałem auto z dieslem i trudno mi po samym odgłosu silnika stwierdzić, dla mnie to on jest i tak cichy :)

Na wszystkich forach jest informacja w przypadku rozrządu na łańcuszku - "jak samochód pracuje jak diesel" - dla mnie  to jest bardzo subiektywne określenie - odgłos pracy silnika.
Nie miałem samochodu od przebiegu 0 więc nie mam porównania.

Czy są jakieś inne objawy, które kierują rozrząd na wymianę?
Może nie potrzebnie się przejmuję :)
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzisiaj mechanik powiadomił mnie, że dosyć szybko powinienem brać się za wymianę rozrządu w mojej Corsie D 1.4 (90KM).


Czyli kompletnie inaczej niż u mnie,  gdyż mechanik nie mówił, że muszę rozrząd wymienić.
Ponadto w wątku jest informacja, że był wymieniany przy 120 tys pierwotnie.

Mam niemiecką książeczkę serwisową poprzdniego właściciela, jeśli nawet jest wiarygodna to i tak nie wiem jak jest oznaczone w niej wymiana rozrządu - zakładam, że nie była nigdy robiona. Olej był wymieniany co niecałe 15 tys, również ja tak wymieniam.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co o łańcuchu piszą ci którzy go wymieniali.

Informacji znajdziesz mnóstwo.

Mechanik pewnie pod pokrywę rozrządu nie zaglądałi nie sprawdzał czy jest naciągnięty.

ArKos to pokazywał na forum jak sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mechanik pewnie pod pokrywę rozrządu nie zaglądałi nie sprawdzał czy jest naciągnięty.


Sęk w tym, że zaglądał. Po otwarciu przekazał mi, że wymieniał uszczelkę  (dokładnej nazwy nie pamiętam, było to kilka miesięcy temu), bo należy po otwarciu pokrywy wymienić.
Dopiero po tym mi przekazał, ze rozrząd jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności