Skocz do zawartości

Automatyczny włącznik świateł mijania firmy Bartsoft


peplunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!Jestem tu nowy i chciałem Was zapytać,bo nie daje sobie rady.Kupilem automatyczny włącznik świateł mijania firmy Bartsoft.Moduł ma 6 kabelków.Niebieskie są od świateł mijania ale one akurat podpiąłem dobrze.Czerwony to +12V pojawiające się po włączeniu stacyjki,czarny to masa,jeden brązowy od pozycyjnych trzeba wpiąć do + 12 v pojawiające się po włączeniu stacyjki a drugi brązowy w kabelek  tam,gdzie pojawia się +12V po przekręceniu fabrycznego włącznika świateł w położenie włączonych pozycyjnych.I tutaj mam problem,bo mierząc miernikiem to po przekręceniu przełącznika fabrycznego w położenie pozycyjnych na żadnym kabelku nie pojawia się +12V tylko na dwóch jest jakieś 0,56V a na jednym 5,75V.I utknąłem.W Merivie A jest włącznik modułowy i boję się że jak źle podepnę to spalę płytkę drukowaną.Pomóżcie.Paweł

Edytowane przez peplunio
Błąd ortograficzny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, ja37 napisał:

 

Bez tytułu.jpg

 

3 godziny temu, ja37 napisał:

 

Bez tytułu.jpg

Screenshot_20190510-124104.jpg

Witaj!Po prostu nie wiem,jak sterowane i połączone są pozycyjne,oświetlenie licznika i konsoli w przełączniku fabrycznym,bo po przełączeniu pokrętła w położenie pozycyjnych świeci też deska i konsola i tak chce podłączyć kable automatycznego włącznika świateł aby razem z pozycyjnymi świeciła się deska i konsola,bo światła mijania zaświecają się same bez święcenia licznika i konsoli.Zresztą kabelki z automatu odpowiadające za swiatła mijania już podpiąłem i działają ale nie wiadomo co z pozycyjnymi,bo tak jak napisałem wcześniej,na żadnym innym kabelku (poza św.mijania) na wyjściu włącznika fabrycznego nie pojawia się 12V i boję się ,że spalę płytkę we włączniku fabrycznym.Paweł

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat włącznika Opel Meriva a.Czerwony +12V stałe,czarny 12 V po stacyjce,żółty-św.mijania,szaro-zielony św.pozycyjne.Temat zamknięty.Paweł

Screenshot_20190514-123553.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności