Skocz do zawartości

Intercooler


Gość Jafel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie. Czy ktoś już w swoim samochodzie czyścił intercooler? Chodzi mi o czyszczenie w środku.

Edytowane przez Jafel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że często tam dostaje się olej i potrafi przytkać intercooler przez, który przechodzi powietrze. Słabe działanie powoduje spadek mocy. Mój samochód ma przejechane 230 tyś. i chciałbym to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, doszkolić się i jak to mówią włącz myślenie. Olej tam jest bo idzie z odmy i z tego co popuszcza turbo. Teraz co ma dać czyszczenie IC jak olej obficie puszcza np ta turbina? Za dwa dni będzie to samo. Nie ma też takiej turbiny nawet nowej która nie puszcza oliwy. Tam w niej nie ma gumek, uszczelek tylko uszczelnienie w postaci tulejki odpowiednio dopasowanej takie też mini uszczelnienie labiryntowe. Olej musi tam być bo inaczej oś by nie była smarowana na całej długości. 

IC umyj z zewnątrz wężem ogrodowym z jakimś specyfikiem i tyle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na przykładzie znajomego co ma inny samochód ale również z intcoolerem. Samochód ma już swoje lata. Miał spadek mocy. Jeździł po różnych mechanikach i każdy twierdził co innego. Pojechał do pewnego speca polecił mu go wyczyścić. Przez wiele lat nagromadził tam się olej. Miał intercooler zasyfiony. Turbina nie puszczała ale przez lata w małych ilościach olej się dostawał co jest podobno normalne. Powodowało to, że powietrze nie było chłodzone należycie. Po wyczyszczeniu wszystko wróciło do normy. Czyścił benzyną ekstrakcyjną bo dobrze smary rozpuszcza.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie internet. Bzdury można pisać garściami. Olej tam nie londuje i zostaje. Z powodzeniem turbo dmuchając powietrze puszcza olej cały czas. Teraz jak puszcza dużo to też i dużo się go tam w IC gromadzi oraz dużo też trafia dalej do dolotu. Wyczyscisz o za dwa dni masz ponownie to samo. To co ci kolega opowiadał bo usłyszał coś niby od mechanika to dzieł przez pięć albo i dziesięć. IC w środku ma tylko film olejowy a jak turbo puszcza już znacznie to wylejesz oleju z pół szklanki a jak jeszcze bardziej to szklankę. To też zależne jest od tego co za silnik, jaki ic , jak duży jak umiejscowiony i ile dmucha turbina. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jednak skusiłem się i wymontowałem intercooler.  W miarę szybko się go wyjęło bez rozkręcania przodu. W rurach małe ślady oleju a w samych intercoolerze na pierwszy rzut oka nic widać nie było. Po przechyleniu nic nie leciało. Po wlaniu benzyny ekstrakcyjnej sporo syfu wyleciało. Przed zabiegiem sprawdziłem przepływ powietrza za pomocą mocnej suszarki. Intercooler szybko się nagrzewał a przepływ powietrza był słabszy od tego po myciu.

Po umyciu wylatujące powietrze z drugiej strony znacznie dłużej było zimniejsze. Czyli czyszczenie coś dało. Zobaczę za jakiś czas czy zabrudzenia w środku znowu się pojawią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie coś wmówić.  Oczewiscie że film olejowy się tam pojawi i to dość szybko. To wynikowa odmy oraz pracy turbiny. Nie ma innej opcji i tak jest nawet w aucie nowym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności