Skocz do zawartości

Przerywanie na gazie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witajcie.

Mam taki problem, że na gazie Kadet mi przerywa na obrotach poniżej 3 tys obrotów. Bylem u mechanika i wymienil mi filterek gazu, ale auto dalej przerywa i jezdze na benzynie zeby go nie meczyc, ale oczywiscie chcialbym zrobic ten gaz. Mechanik powiedzial ze to powinien byc ten filterek, ale teraz to juz sam nie wiem. Czytalem gdzies, ze jak jezdzi sie na gazie to co kilka bakow powinno sie pojezdzic troche na benzynie. Czy jest mozliwe ze przerywanie jest spowodowane tym ze dawno nie jezdzilem na benzynie? Pomozcie... co to moze byc?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A moglbys mi wytlumaczyc co to w ogole jest? Naprawde sie nie znam jeszcze :?: Przepraszam bo dla Was to pewnie banalne pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chyba tak. Kiedys brat (od ktorego autko dostalem) mowil cos o przeplywomierzu klapkowym :?: Przynajmniej tak mi sie zdaje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz motronic 4.1.

Teraz jeszcze mi napisz, albo daj fotę, jak wygląda u ciebie instalacja gazowa?

Która generacja gazu?

Jaki masz mixer gazu?

I tak przy okazji spuść syf z parownika.

Kiedy wymieniałeś świece, przewody, filtry?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brat mowi ze nie instalacja nie jest jeszcze sekwencyjna i ze wiecej nie pamieta a nie ma teraz przy sobie dokumentow gdzie molby cos sprawdzic. Nie mam mozliwosci zrobic teraz foty. Swiece, kable i filtry byly zmieniane 2 lata temu, filterek gazu we wtorek w tym tygodniu i wtedy koles mechanik spuscil tez chyba syf z parownika. przyanajmniej tak to wygladalo :( Jutro jak znajde czas to przeczyszcze swiece. Moze sa juz po prostu za bardzo usyfione?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czyść świec.

Wymień.

Masz na 98% II generację.

Mówią, że na gazie filtry i świece trzeba 2 razy częściej wymieniać.

Podpisuję się pod tym i nawet wprowadzam modyfikacje.

Przychodzi jesień - świece i kable wymień!.

Nieważne, czy zrobiłem w tym roku 10kkm, czy 40kkm.

Nie wspominam o filtrze powietrza, ale to chyba się rozumie samo przez się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieto-68

Aby się upewnić czy to na pewno układ zapłonowy wyczyść (zeskrob) nagar z palca rozdzielacza i z kopułki rozdzielacza oraz ze świec zapłonowych. Jeżeli zauważysz poprawę warunków pracy silnika to znaczy, że trzeba te podzespoły wymienić. (Silnik na gazie jest bardzo czuły na zanieczyszczenia (naloty) w układzie zapłonowym.

Odezwij się jak to zrobisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co do świec, bo jutro chce kupic nowe i wymienic bo i tak juz by sie przydalo (ostatnia wymiana 2 lata temu). Jakie swiece beda najlepsze? Z jakiej firmy polecacie?

 

wyczyść (zeskrob) nagar z palca rozdzielacza i z kopułki rozdzielacza

Mozesz troszku dokladniej? ??? Gdzie to znajde?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności