Skocz do zawartości

Paliwa PREMIUM? Warto a może nie?


Gość BedrOK

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialiście się kiedyś czy warto tankować lepsze paliwo ? Np. Circle K MILES DIESEL (zwykłe) czy MILES PLUS DIESEL (lepsze) ? Czy w 1.7 cdti 2007 odczuję różnice po zalaniu lepszego? Chodzi dobrze i cicho. Ten silnik ma czujnik spalania stukowego? A jakie paliwo wy tankujecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tankowałem. Po wymianie wtrysków. Zrobiłem ponad 100 tyś. I dalej zaczęły szwankować. Dostałem poradę w jednym ze serwisów Boscha żeby lać zwykle bo to premium jest suche. Lać mixol może uda je się uratować.  Pół roku lałem zwykłe paliwo i mixol. Na szczęście udało się uratować. Już nie leje tego premium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że tak zapytam jak jadę z 50km/h po mieście. To przy ilu tysiącach zmieniać biegi waszym zdaniem i jak średnio 50~60 na godzinę to na jakim biegu i na ilu obrotach utrzymywać by jeździć w miarę Eko, ile wciskać padał by uzyskać w miarę niskie i Eko spalanie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze C mam dosyć długą skrzynie jak na Diesla, na 3 biegu jeżdżę do 60km/h, a na 4 do 80km/h. Na 6 biegu przy 120km/h mam obroty 2000rpm, spalanie 5.9-6.3L cykl mieszany, wcale oszczędnie nie jeżdżę. Jak zatankuje do pełna to przeważnie zrobie 900-1100km na baku, zależy jak noga i jaki cykl i czy zacny DPF się zacznie wypalać, podejrzewam że w trasie spokojnie do 5.5L by zszedł, spore wygodne auto pali bardzo mało, silnik w miarę elastyczny. Diesel raczej nie nadaję się do EcoDrivingu, przynajmniej nie ten z kołem dumasowym, lepiej trzymać na niższym biegu na wyższych obrotach niż na najwyższym startować do wyprzedzania z najniższych obrotów, wtedy przenoszą się największe przeciążenia względem silnik/skrzynia. Odpalam i gaszę ze sprzęgła, ale to już takie przyzwyczajenie. 

 

A co do paliwa, to kiedyś tankowałem na Statoil/Circle K, zwykłą ropę były spore mrozy i sprawdzało się. Nawet kiedyś jakąś lepszą benzynę kilka razy udało się zatankować, ale naprawdę nie widziałem różnicy, co to tam takie samochodziki 1.3-2.0 (benzyna bez turbo), tyle wiem że jak są już pompki w aucie (PD/CR) to warto tankować na sprawdzonych stacjach, bo regeneracja wtrysków nic taniego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zalałem 28 litrów miles plus diesel przejechałem 340 km w mieście, faktycznie ciszej chodzi, na pewno lepiej niż na lotososkim z optima a benzyna jak tam lałem była najlepsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności