Skocz do zawartości

Montaż świateł przeciwmgielnych w wersji bez świateł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników Merivy A.Chcialem dołożyć halogeny przeciwmgielne do mojej Mery.Wlącznik z wersji z halogenami już mam.Wiazka kabli do włącznika ma 12 przewodów,tyle ile pinów we włączniku,więc komplet.Ale jak patrzyłem do skrzynki bezpieczników to w miejscu gdzie ma być bezpiecznik od halogenów(46),nie ma blaszki z jednej strony.Wtyczka do podłączenia halogenów za zderzakiem jest.Nie wiem teraz o co chodzi.Chyba że wypadła i jest gdzieś za skrzynką...Proszę o poradę.Dziękuję.

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz czy ten pin ma zasilanie.

Zmierz czy od tego pinu jest ciągłość na przewodach do halogenów.

Może po prostu wystarczy dołożyć brakujący pin ( zasilanie ) , zasilisz wtedy odpowiedni pin w module nadwozia  i będziesz miał halogeny działające

Ale pytanie kiedy wpiszesz w profil kod silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 22:40, duzyy napisał:

to trzeba dołożyć bezpiecznik

Ale u kolegi nie ma  jednego konektora w który by wszedł bezpiecznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze!Sprawdziłem i na tym jednym konektorku w skrzynce bezpieczników(bezp.46) jest napięcie po zapłonie...I teraz należałoby zamontować drugi konektorek z kabelkiem i przeciągnąć ten kabelek gdzie? Do skrzynki przekaźników (przekaźnik K39)?Czy do odpowiedniego pinu BCM?Muszę dostać się do przestrzeni grodziowej i do skrzynki...Zobaczę jak to wygląda,ale może Wy coś podpowiecie...

 

Screenshot_20191112-182051.jpg

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdź bezpiecznik 42 .

On też zasila przekaźnik.

 

 

2019-11-13_180757.png

 

 

 

2019-11-13_180905.png

 

 

 

2019-11-13_181241.png

 

 

 

Na pin 1 przekaźnika idzie przewód brązowo - biały , to sterowanie halogenami z modułu nadwozia pin 80

2019-11-13_181605.png

2019-11-13_181623.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!I wyjaśniło się jeśli chodzi o dołożenie halogenów do mojej Merivy A ,która z fabryki wyszła bez halogenów.Zanurkowalem w przegrodzie czołowej,otworzyłem skrzynkę przekaźników i niestety nie zamontuje halogenów bo w miejscu na przekaźnik K39 nie ma w ogóle żadnego  z konektorków.Tak,że brak zasilania i sterowania z BCM.Zamykam więc temat,bo za wiele pracy by mnie to kosztowało,aby odkręcać skrzynkę,wpinać konektorki i ciągnąć kabelki.Korzyść z tego tylko taka,że wymieniłem przy okazji filtr kabinowy.W zegarach nie było oczywiscie żaróweczki przednich przeciwmgielnych(ale po co ona jak brak zasilania),bo wyciągałem zegary by uzupełnić oświetlenie deski bo spaliły się dwie żaróweczki.Dziwne,że w zderzaku użyli wiązki na halogeny a w skrzynce przekaźników,miejsce na  K39 puste,nie obsadzone żadnym konektorkiem.Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobny przekaźnik to nie problem,ale sterowanie nim z BCM.Dostęp do skrzynki z BCM od spodu to już szaleństwo i nie podejmuje się tego ,bo nie mam tyle czasu.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam po dłuższej przerwie!Udało mi się w końcu zamontować halogeny do mojej Mery A 1.4 2006r .Tylko zastanawia mnie teraz jedna kwestia. Kontrolka halogenów ma żaróweczkę bo sam  ją wstawiałem .Przy teście kontrolek op-comem kontrolka świeci,natomiast  po włączeniu przyciskiem na włączniku  świateł ona nie świeci. Co jest nie tak?Teoretycznie po wciśnięciu przycisku przeciwmgielnych przednich kontrolka powinna się zaświecić .A nie świeci .Co daje impuls kontrolce?Proszę o poradę.Dziękuję

Edytowane przez peplunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności