Skocz do zawartości

klimatyzacja !!!! Porady!!


Gość brzoza

Rekomendowane odpowiedzi

czy to może jakaś inna usterka?

Musisz pojechać na TECH-2 do z czytania błędu .Bo masz usterkę w układzie elektronicznym chłodzenia!! może to być czujnik wentylator itp. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam

Mam pierwszy samochód z klimą i mam kilka pytań odnośnie działania.

Zakup był poczyniony tydzień temu. Jak kupowałem widać było, że klima jest mało wydajna(sprężarka chodziła). Sprzedawca napełnił klimę następnego dnia i chłodziła, była odczuwalna ( temp na zewn koło 28 stopni). Przez tydzień autko stało mi na parkingu w oczekiwaniu na rejestracje.

W dniu wczorejszym udało mi się już wszystko załatwić i odbyła się jazda, dziś również -dłuższy odcinek. Zauważyłem, że coś głośno chodzi na postoju, wcześniej tego nie słyszałem(nie zwróciłem uwagi)

Chłodzenia raczej nie ma, nie odczuwam różnicy między powietrzem z zewn (15 stopni) a powietrzem przy włączonej klimie.

 

Dziś podczas jazdy już nie słyszę tej klimy ale tylko dlatego bo opony szumią. Odnośnie temperatury tak samo jak wczoraj. Nie ma różnicy.

 

Reasumując:

Czy będę odczuwał klimę w aucie gdy na zewn. jest temp około 15, 16 stopni.

Czy włączona klima(sprężarka) jest odczuwalna, chodzi o hałas.

 

Jeżeli jest podejrzenie z waszej strony co może być nie tak proszę o rady. a może wszystko jest oki i tak ma być.

Czy ewentualny hałas może być początkiem końca sprężarki?

Wiem, że usługi przy naprawie klimy nie są tanie ale jeżeli podpowiecie to przynajmniej będę wiedział jak rozmawiać z fachurami i jakie czynności im kazać wykonać bym był zadowolony z posiadania luksusu jakim jest klima.

Pozdrawiam

p.s. ale się rozpisałem :?:

 

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 10:12 ]

Klima chodzi

Zostało wymienione następujące rzeczy:

skraplacz, cewka przy sprężarce, nowy czynnik no i przy okazji odgrzybienie i nowy filtr kabinowy.

Koszt 850 pln :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,

jestm posiadaczem samochodu OPEL ASTRA H 1.9 CDTI. Ostatnio coś dziwnego zaczęło dziać się z klimatyzacją. Po włączeniu hałasuje. Wspomniany hałas słychać przy hamowaniu, przy małej prędkości jazdy i przy skręcie w prawo. Dźwięk hałasu jest identyczny ze zużytymi okładzinami hamulcowymi. Stan układu hamulcowego już sprawdziłem. Jest OK.

 

Proszę o pomoc. Nie wiem czy to jest zapowiedź jakiejś większej naprawy, a co za tym idzie drogiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja klima chłodzi. Ostatnio byłem na przeczyszczeniu klimy. Coś jeszcze trzeba z nią zrobić?

Czy byłeś na odgrzybianiu (pisząc o przeczyszczeniu) :lol:

Czy miałeś napełniony układ odpowiednią ilością czynnika chłodniczego :mrgreen:

Czy wymieniłeś (co rok lub 15 tyś. km) filtr kabinowy :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek_07

Jeżeli wciśniesz przycisk ECO ( załączysz ) to w tym momencie wyłącza się klima. Generalnie ECO służy do załączania i wyłączania klimy. ECO czyli ekonomiczny tryb z wył. klimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja klima chłodzi. Ostatnio byłem na przeczyszczeniu klimy. Coś jeszcze trzeba z nią zrobić?

Czy byłeś na odgrzybianiu (pisząc o przeczyszczeniu) :wink:

Czy miałeś napełniony układ odpowiednią ilością czynnika chłodniczego :]

Czy wymieniłeś (co rok lub 15 tyś. km) filtr kabinowy :]

Witam,

ostatnio odgrzybiłem klimatyzacje i wymieniłem filtr kabinowy, ale o napełnianiu nic nie wiedziałem. Jest to moje pierwsze auto z klimatyzacją. Pojade do serwisu na napełnienie. Może przestanie hałasować. Teraz nawet nie włączam klimy bo sie boje ze cos jeszcze bardziej uszkodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moze mi ktoś wyjaśnić jak to mozliwe że moja klima nim się wybrałem do mechanika zaczęła normalnie pracować? Nie wiem co jej dolegało ale nim zaczęłąchłodzić to się rozłączała i załanczała sprężarka(lub zawór nie znam się) a kiedy temperatura na zewnątrz poszła powyżej 20 stopni nagle cud działa i teraz nawet przy niższej sie włącza i działa. podobno to jakiś czujnik miał być ale sam się nie naprawił chyba? ;)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam,

pisze jeszcze raz w sprawie klimy, która hałasuje. Pojechałem na serwis napełnić czynnikiem chłodniczym (prawie go nie było), wymieniłem filtr kabinowy i dalej hałasuje.

Uparłem się że znajde źródło hałasu.... prawdopodobnie wiatrak na chłodnicy klimatyzacji jest luźny i "terkocze" o kratke. Muszę to dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności