Skocz do zawartości

Spalanie Opel Corsa C


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

W tym problem, że ja najwięcej wlałem 32l. Może i kontrolka nie migała, ale wskazówka była bardzo nisko. Czy to dlatego, że te auta mają dużą rezerwę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w wiekszosci aut jest tak

ze od zapalenia sie kontrolki masz 50 kmow do pokonania

corsa nie powala pojemoscia baku

to auto miejskie wiec 40-45 o ile pamietam

wlales 32

a kontrolka sie nie palila

wiec tak mniej wiecej by wychodzilo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka się świeciła, ale nie mrugała. W starszych autach przy 1/2 rezerwy kontrolka paliwa zaczyna migać.


Ja trochę inaczej mierze spalanie. Leje do pierwszego odcięcia pistoletu, następnie przejeżdżam 200km i ponownie tak samo tankuje.

Ideałem jest zróżnicowana jazda (trochę trasy, teren zabudowany, autostrada i różne prędkości) - daje najpewniejsze wyniki.

Większość nowoczesnych samochodów ekonomiczne spalanie jest w przedziale 90 - 120km/h (ja tu nie piszę o "ekodrajwingu").

 

Taki sposób pomiaru spalania podobno nie jest do końca dobry. A dlaczego ? Więcej tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregor1992

Po zapaleniu się kontrolki w baku jest 6l, gdy zaczyna mrugać- zostały 3 litry. Pojemność baku książkowo 45 litrów, ile wlałem max nie pamiętam bo rzadko tankuje do pełna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. 44-45l. Skoro max zalałem 32l+6l - rezerwa to wychodzi, że 6-7l baku jest ''nieużywane''. Testy testami, ale trzeba pamiętać, że jeśli się przesadzi z jazdą na rezerwie to może okazać się to kosztowne :) Dzisiaj musiałem ostro przy gazować, więc mój pomiar będzie trochę inny niż przypuszczałem. Jednak ktoś tu pisał, że szybszą jazdę też należy uwzględnić :)

 

Dobrze, że drogi w tym kraju są w takim stanie, że bezpiecznie można się nimi poruszać do 90km/h :) Dzięki temu auto miejskie idealnie przystosowuje się do jazdy poza miastem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 6l/100km tyle wychodzi, że spaliło moje auto od poprzedniego tankowania. Z 2 razy załączyłem klimę, co najmniej 2 razy w tygodniu było włączane podgrzewanie tylnej szyby i lusterek, auto chwile chodziło podczas odszroniania szyb...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gregor1992

No widzisz mówiłem ze 6 litrów przekroczyć w takim silniczku to trzeba sie postarac , a koledzy maja chyba swapy na 2,5l jeśli im 10-11 palą CORSY!!

 

A i dodam, ze dwa lata temu (przypominało mi sie) przed trasą jak tankowalem to walałem przeszło 39 litrów, nie było to pod korek bo tankuje zawsze na samoobsługowej i nie wiem co sie dzieje z reszta hajsu jak by i sie nie zmiescilo. Wole nie ryzykować. A co do wybijania to ostatnio tankowalem na orlenie i po 3 litrach zaczęło wybijać a w baku Sahara, starczyło pistolet trochę obrócić i problem zniknął :)

Edytowane przez gregor1992

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2,5tys obrotów powinno się zmieniać biegi i właśnie wtedy spalanie jest najniższe (podobno). Corsa przy 70-80km/h ma już 2,5tys, więc wszystko się zgadza z tym co tu pisaliśmy o najlepszej prędkości.

 

Stacje samoobsługowe są moim zdaniem najlepszymi stacjami. Na stacje jedzie się po paliwo a nie po: coś do jedzenia, zapachy do samochodu, kawę..itd. Również od paru miesięcy tankuje na takie stacji ponieważ jest tam najtaniej i jest najlepsze paliwo. Na tej co ja tankuje jest tak, że przy płaceniu kartą możesz zaznaczyć, że chcesz zatankować za np. 200zł ale jeśli przy 100zł już odbija to odkładasz pistolet idziesz po paragon a z konta pobierze tyle ile rzeczywiście zatankowałeś. Przy płaceniu gotówką zamiast reszty drukuje się jakiś kod który można wykorzystać przy kolejnym tankowaniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

gregor1992 a może powodem różnicy w spalaniu jest silnik? Pisałeś, że masz:

 

Opel Corsa C 1.2 Twinport 2006.

 

wcześniej była mowa o silniku:

 

Witam, mam Corsę C 2003r. Silnik 1.2 ECOTEC

 

ja też mam silnik 1.2 ECOTEC i spalanie wychodzi mi średnio około 7l/100km.

Edytowane przez TomPul

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda się poprawiła, więc i u mnie poprawiły się wyniki spalania. Co prawda nie zapłaciłem ostatnio na stacji mniej z powodu podwyżek, ale nie to jest w tym momencie ważne.

 

Na baku zrobiłem ok. 590 km co daje wynik spalania 6l/100 km. (80% trasa, 20% miasto) Pewnie dużo się to nie zmieni ponieważ jeśli będzie powyżej 20 stopni na plusie klima będzie chodziła częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności