Skocz do zawartości

Wycieraczka tył


Gość jaco11

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem z reszta nie pierwszy wycieraczka tylnia nie działa moz ektóryś bezpiecznik za nia odpwiada ?

Pozdr... Jaco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam taki problem z reszta nie pierwszy wycieraczka tylnia nie działa moz ektóryś bezpiecznik za nia odpwiada ?

Pozdr... Jaco

Tak ciężko sprawdzić sobie czy wszystkie bezpieczniki są OK?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko sprawdzić sobie czy wszystkie bezpieczniki są OK?

nie kolego :D nie jest ciezko ale ta odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje :cry:

bo bezpieczniki wszystkie ok ... ( moze są dodatkowe gdzieś ukryte )

a moze ty jestes taki mądry i powiesz mi gdzie są jeszcze bezpieczniki w Sintrze :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie w taki sposób, że wyglądało na to iż nie chce Ci się nawet popatrzeć w aucie. Jesli bezpieczniki są OK, to sprawdź czy dochodzi napięcie do silniczka wycieraczki. Jak dochodzi to może silniczek być spalony. A jeśli nie to szukaj w kostkach wiązki, może gdzieś nie łączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. kolego to nie bezpiecznik. Padła ci plastikowa zębatka przekazująca napęd ze ślimaka na mimośród dostępny tylko cały mechanizm z silnikiem koszt ok.500zł. Popatrz na tylne szyby w Sintrach i uznasz że nie jesteś sam. Mało komu ona jeszcze działa. Jeśli masz dostęp do dobrego Frezera który ma dostęp do promieniówki żeby zrobić nowy mosiężny wieniec na tą zębatke to ja się pisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O ile wiem to okreslenie promieniówka dotyczy wiertarek promieniowych, a to inna sprawa. Wiertarki promieniowe słurzą do wiercenia otworów w przedmiotach o durzych wymiarach. Jesli chodzi o frezawanie kół zebatych, wieńćów kół, ślimaków i ślimacznicz do do tego służą frzarki uniwersalne, obwiedniowe, Felowsa itp. A prawdopodobnie do wykonania prostej i małej gabarytowo zębatki z plastiku (PE, PA6) wystarczy tokarka i frezarka uniwerslna. A najważniejszy jest człowiek który będzie wiedział o co chodzi, (średnica podziałowa, ilość zębów, i moduł). Drugą sprawą jest koszt wykonania, jeżeli ten człowiek robi to na bieżąco to zrobi to tanio, w innym przypadku może to kosztować tyle co nowy napęd wycieraczki. :D

Jak mi padnie wycieraczka z tyłu to rozbiorę i wtedy określę czy warto kupować nową czy sobie dorobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest zębatka ze skośnymi zębami problemu by niebyło gdyby nie to że nusi tam być ten mosiężne oblachowanie które załancza i wyłancza wycieraczke. Tak więc w gre wchodzi tylko mosiężny wieniec nałożony i zakołkowany. Może zrobić tyleje i naciąć te skośne zęby na całej tuleji i potem tylko poprzecinać na x sztuk,masz racje chodziło mi o obwiedniówke. w każdym razie ja się pisze na pierścionek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. kolego to nie bezpiecznik. Padła ci plastikowa zębatka przekazująca napęd ze ślimaka na mimośród dostępny tylko cały mechanizm z silnikiem koszt ok.500zł.

a ten to co nie pasuje :/

http://www.allegro.pl/item327278283_opel_sintra_silnik_wycieraczki_tylnej_klapy.html

chyba ze o czymś innym mówimy ???:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ten mechanizm tylko musisz sprawdzić stan zębatki ona zachodzi na ślimak tylko na milimetr lekki opór na wycieraczce i po plastikowych zębach na zębatce bo ślimak jest aluminiowy dlatego wciąż myśle o tym żeby dać wieniec mosiężny lub aluminiowy nawet żebym miał za niego dać też 200zł bo będzie trwalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności