Skocz do zawartości

Wycieraczka tył


Gość jaco11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Dzisiaj rozebrałem, myslałem że mi padła, jednak przyczyna leżała gdzie indziej.

Okazało się że na dzwigniach zebatych wyszła rdza, jednocześnie łożyska osi wycieraczki to tuleje samośmarne, tylko po tylu latach smaru brakło i te czynniki zablokowały mi wycieraczkę. Skończyło się na wyczyszczeniu i ponownym nasmarowaniu całego mechanizmu i wszystko OK :roll:

Jedyny kłopot jaki się pojawił to wymontowanie tego koła zębatego. Żeby je zdjąć z osi trzeba zdjąć podkładkę zaciskową i prawdo podobnie beż zniszczenia tej podkładki koło nie zejdzie.

Co do zębatki, jest to zwykłe koło zębate o zębach prostych. Do dorobienia wystarczy tokarka i frezarka uniwersalna.

Można stoczyć zniszcone żęby na kole z plastiku i zastąpić je tzw nowym wieńcem ( wykonanym na tokarce i frezarce). Odpadnie sprawa przekladania styków i mechanizmu mimośrodowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem ten sam problem

cały mechanizm był zardzewiały udało się wyczyścić za pomocą WD40 i kilku narzedzi :P

no i kilka fotek

Dołączona grafika tak to wyglada ale mam problem szczotka na silniczku jest wyrobiona ciekawe cz cos znajde moze jakies propozycie :P:D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zmobilizowałem i wymieniłem u siebie 6ten mechanizm wstawiłem u siebie od chewroleta rtransporta.Mechanizm ten sam.U mnie była zjechana zębatka plastikowa. Jeśli ktoś jest z dolnego śląska to w ZŁOTORYJI na leszczyńskiej rozbierają chewrolety i jest kupe części do naszych wymiataczy. tel.509110470.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mialem tez problem z ta wycieraczka i zawleczke kola zebatego da sie zdjac ale niestety

trzeba zrobic sobie takie blaszki zaostrzone na wzor przecinaka jedna ciensza i druga grubsza i ta ciensza podniesc najpierw zawleczke (pobijajac lekko malym mlotkiem) na grubosc tej blaszki i potem ta druga aby ja calkowicie zdjac. Umnie dodatkowo bylo jeszcze uszkodzone lozysko silnika "R2Z"

cena ok 20zl . W tym samochodzie jest generalnie problem ze smarowaniem tam gdzie powinien byc jest go zamalo lub go brak. Gdyby w tym silniku w panewkach bylo go pod dostatkiem to woda napewno by niedoszla do silnika.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie jak pech to pech kupiłem wycieraczkę Tyła

ale nie działa :wino:

kto mi powie jakie napięcia wychodzą w kostce z symbolem A,B,C,D,E

 

moze ona ma brak zasilania :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żeby Ci odpowiedzieć na pytanie trzeba by rozebrać tylną klape i dokonać pomiaru , ale jak bezpieczniki są dobre to należy przypuszczać że zakup był nietrafiony i kupiłeś też taki sam jak masz. Trzymaj silnik w dłoni podłączony do kostki bez wycieraczki i niech ktoś Ci właczy tą wycieraczke zobaczysz czy silnik sie lekko poruszy jakby chciał się kręcić.

Prawdopodobnie ten co kupiłeś też jest zatarty na panewkach(oska do ramienia wycieraczki) .Każdy jest do naprawy szczególnie ,że kupiłeś drugi , to napewno poskładasz jeden.

Wszystko jest na tym forum.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak niechcesz sprawdzić czy działa jak Ci opisałem wyżej to odłącz wiązke z silnikiem

niech Ci ktoś przytrzyma dzwignie przy kierownicy (silnik włączony) a ty miernikiem , jedna strona sondy na obudowe karoserii a druga na piny złącza i pokolei sprawdzaj czy się pojawi 12v jak się pojawi to będziesz wiedzieć co dalej robić kolego.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy musze naprawić swoją wycieraczke bo nic jak troszke sie pojeździ w taką niewyraźną pogodę to nic nie widać do tyłu..

Jak włącze wycieraczki nie słychać zeby silniczek pracował, poprzedni właściciel mówił że mu wysiadła wycieraczka i że chyba mu sie spalił ten silniczek. Może mi ktoś podpowiedzieć jak sie dobrać do tego mechanizmu? Rozumiem że trzeba zdjąć obudowę klapy w środku, tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać żeby czegoś nie zniszczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności