Skocz do zawartości

Silnik X14XE-przecieka?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

z tego co piszesz to termostat szybko trzeba wymienic, a skad silnik ma niby dostawac gorace powietrze??? silnik sie gotuje szybko bo nie ma przepływu cieczy w calym obiegu, mozesz kupic caly termostaj ajk rozwniez sam wkład.

Pomyłka - termostat chyba jednak działa, cześć przednia cześć chłodnicy na której zawieszony jest wentylator jest zimna, ale druga cześć chłodnicy(bliżej silnika) jest ciepła i się nagrzewa, niewiem co jest już niemam sił na to. Po za tym pełno innych usterek jak:

- po nocy jak się zagotuje to plama płynu chłodzącego(tylko jak się przegrzeje inaczej nie ma plamy),

- nie leci ciapłe powietrze nawet po kilkunastu minutach jazdy, cały czas zimno w kabinie nieważne czy obieg otwarty czy zamknięty (filtr kabinowy wymieniłem), to samo dotyczy zaparowania szyb - masakra

- spalania na poziomie dochodzącym w cyklu mieszanym do 14 litrów!!!

- lampka silnika że błąd jakiś przy ruszaniu się zapala, ale na kompie nie wyrzuca błędów,

- przyspieszenie w mieście lub pod górkę z jedynki tragedia - zamula strasznie

- spaliny mocne, mleczne

- 15 minut w korku, lub na biegu jałowym i ponad 100 C silnika

Jeśli ktoś może zna jakieś rozwiązanie z powyższych problemów, dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jak chłodnica zimna, to szybko termostat wymieniaj, bo zajeździsz silnik.

 

EDIT

 

Możesz mieć strasznie zamuloną chłodnicę, przepłukaj ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No, jak chłodnica zimna, to szybko termostat wymieniaj, bo zajeździsz silnik.

 

EDIT

 

Możesz mieć strasznie zamuloną chłodnicę, przepłukaj ja.

Czy znasz lub polecasz jakiś określony sposób przepłukania, wiem że było opisywane przeplukanie układu chlodzenia, ale konkretnego szybkego sposobu przepłukania samej chodnicy nie znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

5555... wymien szybko ten termostat, chłodnice tez najlepiej przepłukać, są jakies srodnki w sklepie. choc z tego co piszesz widze ze juz uszczelka pod glowica mogła sie skonczyc, tez

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do płukania, to chłodnice najlepiej wyjąć.

Ktoś niedawno pisał, że spręzonym powietrzem dmuchał - lepiej nie, bo może rozsadzić.

Lepiej zalać jakimś specyfikiem, ale nie kretem, bo tez może coś sie stać.

Ja bym płukał woda z octem, i to nie raz.

Ale może w sprzedaży sa jakies specjalne specyfiki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Sprawa choć strasznie klopotliwa okazała się prosta, wąż od układu chłodzenia za silnikiem był dziurawy, powodowało to zapowietrzanie układu, brak przepływu przez nagrzewnice więc i zimne powietrze tylko leciało, termostat okazał się sprawny, chłodnica nie zamulona(nie dochodziła woda do chłodnicy przy temperaturze ponad 100C bo parowała przez tą dziurę i wntylator nie załączał) - UPG ok.

U mnie wentylator teraz załącza przy około 102-105 C.

Przeczyszczony czujnik powietrza, wymieniony rozrząd (wszystko wraz z zębatkami(byly sypnięte)-oprócz sprawnej pompy) - najprawdopodobnie powduje że nie ma mułowatości.

Wymiana filtru oleju i samego oleju - spaliny już normalne.

Tylko martwi mnie spalanie, bo dalej jest na wysokim poziomie(14 litrów - to jednak przeginka) - komputer dalej nie pokazuje błędów, niewiem czemu tyle pali jakieś sugestie co może być za to odpowiedzialne??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności