Skocz do zawartości

Corsa D Z14XEP, zerwany łańcuch 34000 km/10lat. Czy warto naprawiać ?


Gość Herbert

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Herbert napisał:

WYTARTE KRZYWKI WAŁKÓW,

Zaraz... auto ma 34000 czy 340000?
Wytarte krzywki to mają silniki z przebiegiem rzędu >200000 a nie 34000. Chciałbym zobaczyć zdjęcia tych wytartych krzywek. Nadal uważam, że niemożliwych rzeczy przy tym przebiegu kilka zaistniało - oczywiście zdaniem mechanika. Nie wierzę, nie ufam. To za mały przebieg, jeśli jest autentyczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja osobiscie jestem w stanie uwierzyc w te wytarte krzywki, jeśli smarowania nie bylo przez dluzszy okres. Chociaż rzeczywiscie na moje oko trochę za wcześnie. Ale z drugiej strony został zerwany łańcuch przy trzydziestu paru tysiącach, na pewno nie bez powodu. Moze także akurat w tym egzemplarzu była jakaś wada od początku spotęgowana brakiem dostatecznej dbałości o silnik oraz cieżkimi warunkami eksploacji-tylko krotkie jazdy 2 razy dziennie, bez dalszych podróży. Sam przebieg jest autentyczny, bo samochód jest od nowości w rodzinie. Martwi mnie natomiast możliwość dalszych kosztów związanych z tłokami, cylindrami, panewkami, etc. Boję się, że ten remont nie zakończy się na 6000. Tyle to jeszcze bym jakoś z bólem przełknął.

 

Pozdrawiam,

H.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Herbert napisał:

na pewno nie bez powodu. Moze także akurat w tym egzemplarzu była jakaś wada

Nie znasz specyfiki ych silników. Problemem powodującym zerwanie łańcucha było

52 minuty temu, Herbert napisał:

warunkami eksploacji-tylko krotkie jazdy 2 razy dziennie, bez dalszych podróży.

Każdy zimny start to praca na półsucho. Zanim olej dotrze do napinacza i napręży łańcuch, to lata trochę - sprężyna napinacza jest dość słaba.

 

53 minuty temu, Herbert napisał:

Martwi mnie natomiast możliwość dalszych kosztów związanych z tłokami, cylindrami, panewkami,

Tu będzie dobrze i moim zdaniem nie ma powodu do zmartwienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW mam wyłączone, numeru telefonu nie udostępniam - już mi przeszło siedzenie godzinami i odpowiadanie na PW albo odbieranie telefonów o 23.30 bo "stoje w trasie i nie wiem co robić".

Problem z autem? temat na forum proszę, ktoś inny też pewnie się udzieli :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość max77max

Ok nie odpisaleś w temacie jak wymienić chłodniczkę oleju 1.4 turbo bez ściągania turbo,kolektora itp a mam to do zrobienia dlatego chciałem się poradzić lub nawet zlecić naprawę bo mamy do siebie niedaleko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem. Nie pisałem w żadnym miejscu, że wymieniałem bez demontażu turbiny. Mogłeś w tamtym temacie napisać ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego max77max...

Daj sobie na wstrzymanie i przestań dzwonić po ludziach i po moich miejscach pracy próbując uzyskać mój numer telefonu.

Przeczytaj ze zrozumieniem:

W dniu 4.02.2020 o 15:08, ArKos napisał:

numeru telefonu nie udostępniam

A jeśli nie rozumiesz znaczenia tego zwrotu to przeczytaj raz jeszcze i w razie potrzeby jeszcze raz...

Takie zachowanie jest irytujące delikatnie mówiąc. Daj sobie odbój - to moja ostatnia sugestia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności