Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam zapomniałem dodać silnik oczywiście taki sam jak u autora tematu.

A co do wpisania w profil to korzystam z taptalka na androidzie i nie oferuje on takiej opcji, ale to zaraz się zaloguje klasycznie i uzupełnie brakujące informacje.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

 


EDIT. 

Już wszystko powinno być uzupełnione

Edytowane przez Maniek333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maniek333 napisał:

Podepne się pod temat. Mój problem z klimą zaczą się tak że ruszam z pod roboty w aucie nagrzane to odpalam klime, wszystko działa jak należy, zrobiło się trochę zimno wyłączam. Jakąś godzine później włączam klime i dupa nie działa.
Podpinam opcoma błędów brak... Ciśnienie w blokach pomiarowych pokazuje 1022kpa. (silnik rozgrzany temperatura na zewnątrz 19 stopni)
Bezpiecznik sprawdzony ok
Przekaźnik sprawdzony ok, podmieniłem na nowy też lipa.
Odpiąłem wtyczkę od sprężarki nie ma napięcia, ale jak w opcom włącze test klimatyzacji to napięcie na wtyczce się pojawia.

Podpowie mi ktoś jaka powinna być rezystancja cewki sprężarki?

Nie wiem ale wydaje mi się że 1000kpa powinno wystarczyć żeby klima ruszyła, ale może to za mało?




Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 

1000 kpa to 10 bar  czyli sporo za duzo jak na wyłaczonej klimie Kiedy ostatnio robiony był serwis klimy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis był 3 lata temu, ale teraz wieczorem poszedłem jeszcze sprawdzić to na zimnym silniku i temperaturze około 10 stopni pokazuje ciśnienie 600kpa.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma napięcia. Kontrolka na przycisku zapala się ale na kostce przy kompresorze nie ma nic. Napięcie pojawia się dopiero jak w opcomie włącze test klimatyzacji.
Wentylatorowi muszę się jeszcze przyjrzeć, bo jak włączam test to startuje na chwilę na pierwszym biegu i opcom wywala mi błąd i się wyłącza :-/
W zeszłym roku zmieniałem rezystor.



Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Maniek333

Witam
Przepraszam że tak późno odpisuje ale mam teraz na głowie remont i przeprowadzkę to dopiero dzisiaj był czas zająć się oplem.
Winna u mnie była cewka kompresora, wymieniłem dzisiaj ją na nową i klima znowu działa pełną parą.

Sprawa była prosta, a skomplikowałem sobie ją przez moje błędy w diagnostyce. Napięcie na kostce przy kompresorze mierzyłem na zgaszonym silniku a tylko włączonym zapłonie [emoji53]
Dodatkowo multimetr mi nawalił i nie kapnąłem się odrazu że cewka walnięta.

Człowiek uczy się na błędach, ale dzięki temu kolejna usterka w samochodzie usunięta samodzielnie.

Co do samej wymiany to prosta sprawa, wystarczy wymontować puche filtra i mamy piękny dostęp do kompresora, po drodze czekają dwa segery zewnętrzne to trzeba zaopatrzyć się w ściągacz prosty nie kątowy bo ten drugi na samej cewce siedzi dosyć głęboko i kątowym jest ciężko go złapać, co nie znaczy że się nie da.
Do koła pasowego nie potrzebny był mi żaden ściągacz. Trochę siły i bez problemu zeszło.
Ogólnie nie była to zbyt skomplikowana naprawa.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam.

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności