Skocz do zawartości

Zakup Astry w promocji


Gość mozeopel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mozeopel

Witam forumowiczów.

Nadeszła dla mnie wiekopomna chwila :)kupna nowego auta. Padło (prawdopodobnie) na Astrę.

I przeglądając oferty znalazłem Oplsa Astre V Lift ELEGANCE 1.2 Turbo 130Km Kamera Cofania+Navi+Opcje w promocji za 74500 złotych (rabat 31000 złotych) 

:https://autanowe.mojeauto.pl/gotowy-do-odbioru/Opel,Astra,hatchback,benzyna,oferta-19197225

I teraz są pytania... Czy warto kupić to auto, czy ta promocja to nie mina?

Czy ten silnik daje gwarancję bezproblemowej eksploatacji (przy prawidłowym użytkowaniu) przez kilka (ok. 10) lat?

Edytowane przez mozeopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski silnik Puretech (a taki wepchany jest w tą Astrę) miał swojego czasu ogromny problem z rozrządem. Po prostu rozpuszczał się pasek rozrządu pracujący w oleju a jego fragmenty zatykały kanały olejowe silnika... skutek do przewidzenia. 

PODOBNO problem rozwiązano, i PODOBNO nie było tego dużo, ale szukając w sieci niestety wskazuje to na dość szeroki problem i dość często występujący. Ot tak na szybko, sprzed roku artykulik: https://spidersweb.pl/autoblog/1-2-puretech-rozrzad-pasek-trwalosc-awaria/

W oplu niestety nie ma już czego szukać, wszystko jebie żabimi udkami i nie przypomina dobrej, niemieckiej motoryzacji... Obecnie już 10-letnia Astra J z 2010 roku zatańczy na grobie Twojej nowej Astry. Tego jestem pewien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było ciekawiej, Opel twardo stoi na stanowisku /przynajmniej w przekazach medialnych i promocyjnych/, że 1,2 w poliftowych Astrach to wcale nie PureTech od Peugeota :);) - tylko motor opracowany jeszcze pod rządami GM; a że dziwnym trafem wyszedł silnik tak jakby podobny, to zapewne całkowity przypadek lub zbieg okoliczności :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pan_wAZOn napisał:

1,2 w poliftowych Astrach to wcale nie PureTech od Peugeota :);) - tylko motor opracowany jeszcze pod rządami GM

Ta... jasne...

Jakby Ci sprzedaż radykalnie spadała, to też byś piedrolił głupoty :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było wątpliwości - nie twierdzę, że 1,2 w Astrze to nie PureTech... /bo tak przy odrobinie złej woli można by wywnioskować z cytatu wyciętego przez ArKos-a z mojej wcześniejszej pogawędki/ - chciałem jeno zwrócić uwagę na nieco pokrętną politykę informacyjną Opla w tym temacie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mozeopel

No i wyleczyliście mnie z chęci posiadania Opla:D. Dobrze żarło i zdechło:ups:.

Edytowane przez mozeopel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kierując się rozsądkiem, trzeba by iść w kierunku koncernu VAG. Ja wziąłem Skodę. Nieduże pieniądze, całkiem fajna furmanka... Przemyśl Skodę Scala. Zajebiste auto, macałem, naprawdę robi wrażenie. 1.5TSI ma 4 cylindry, 150kM, 250Nm, jedzie jak diesel od samego dołu i bardzo mało pali. Naprawdę zapierdziela, nawet w moim Karoq, który mały nie jest. Jak masz więcej kasy to VW.

Biorąc Skodę z placu ( a jeszcze są nawet z 2020) masz szansę spokojnie na 5-6 tys upustu.

Ja zamawiając Karoq do produkcji dostałem 10600 rabatu i wysępiłem jeszcze dodatkowy komplet ori dywaników i ori matę do bagażnika.

 

2 godziny temu, pan_wAZOn napisał:

chciałem jeno zwrócić uwagę na nieco pokrętną politykę informacyjną Opla w tym temacie

No a ja do tej pokrętnej polityki się odniosłem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mozeopel

Skodę już mam, starą poczciwą Octavie 1,9TDI:D. I też rozważam Octavię z tym silnikiem https://autanowe.mojeauto.pl/gotowy-do-odbioru/Skoda,Octavia-II,hatchback,benzyna,oferta-19196516. Też upust fajny, ale wyposażenie słabsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności