Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem prosić o poradę. Mam uszkodzony pierścień ABSu. Paru zębatek już prawie nie ma. Czy tak uszkodzony pierścień może być odpowiedzialny za dziwne odgłosy (nie wiem jak to opisać) jak by słychać było bicie i to tak się dzieje przy około 20- 60 km/h. Gdzieś czytałem na jakich forach że czasem tak może być. Luzów nie mam zadnych. I nic na dziurach nie stuka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek711

Napraw jak najszybciej ! Miałem w corsie pęknięty pierścień . Czasami przy hamowaniu ABS zbijał hamulec jakby było bardzo ślisko. Zanim doszedłem że to wina pierścienia jeździłem z wyciągniętym bezpiecznikiem bo nie było wiadomo kiedy tak zareaguje i znacznie wydłuży drogę hamowania .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OP_MERY

Musisz wyjąć półośkę z piasty, pierścień prawdopodobnie sam ci się rozpadnie. Wyczyścić porządnie miejsce pod nowy pierścień, pierścień podgrzałem małym palnikiem gazowym na wkłady jednorazowe i w rękawicach nałożyłem go na półośkę. (Pierścień kupiłem na allegro).

Ponowny montaż.

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=_PEBX-fmHJTcrgTm2ZeYCA&q=meriva+a+wymiana+pierścienia+abs&oq=meriva+a+wymiana+pierścienia+abs&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIICCEQFhAdEB46BQgAELEDOgUIABCDAToCCAA6BggAEBYQHjoFCCEQoAE6BwghEAoQoAE6BAghEBVQtA5YpoIBYI6GAWgAcAB4AIABeogBmhmSAQUxNi4xNpgBAKABAaoBB2d3cy13aXo&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjn1Kr1trbqAhUUrosKHebsBYMQ4dUDCAY&uact=5

I to by było na tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się to dziwnym trafem zaczęło dziać po wymianie łożyska. Wymontowałem zwrotnice zawiozłem do gościa na prasę i mi zmienił łożysko . Nie wiem czy zamontowanie łożyska ma jakieś znaczenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W moim przypadku na pedale hamulca czuję jakby włączał się ABS nawet gdy sucho, przy końcowym hamowaniu, poniżej 20 km/h. Czy to też może być pierścień przy ABS? Tarcze wymienione, a nadal jest to bicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem taki przypadek w chewrolecie. Tam winny okazał się czujnik prędkości koła czyli od ABS. Gdzieś wyrywkowo gubił sygnał prędkości koła. Wszystkie pokazywały np 12 km/h a ten jeden tak na przemian 0-12. Przy prędkościach takich 30 czy więcej ładnie pokazywały wszystkie równiutko. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

W moim przypadku na pedale hamulca czuję jakby włączał się ABS nawet gdy sucho, przy końcowym hamowaniu, poniżej 20 km/h. Czy to też może być pierścień przy ABS? Tarcze wymienione, a nadal jest to bicie.

Mam to samo.

Czy w takim przypadku kontrolka daje znać czy ciemność ?

Edytowane przez irek711

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc okazało się, że to były przegnite pierścienie ABS na piaście. Na początku kontrolki się nie świeciły, w końcu przy większej prędkości kontrolka się zapalała, a ABS się wyłączał. Po wymianie pierścieni problem zniknął.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności