Skocz do zawartości

Opel Astra 1.6 Twinport Automat 2006 - kontrolki oraz ogólne pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, WariatPSM napisał:

Mam w Cytrynie takie zwyklaki Boscha i dają radę, w Vectrze mam Valeo, prawa ma wyższy adapter i zbiera o wiele lepiej jak lewa kierowcy z niższym adapterem. Jak wiadomo są już inne długości prawej i lewej wycieraczki. Nawet chyba wyższy adapter działa lepiej bo jest większa siła nacisku na szybę.

W golfie mnie te adaptery wku.... Bo sie wycieraczki wizualnie nie chowaly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to można kupić wycieraczki większe, tzn dedykowane mam 450 i 550mm. Bosh'a znalazłem za 80 zł.

https://allegro.pl/oferta/wycieraczki-bosch-opel-astra-h-3-iii-2004-2012-6851905783

 

Nawet na Aliexpress za 8$ z kodem znalazłem takie

https://www.aliexpress.com/item/4001014541149.html?spm=a2g0o.cart.0.0.17503c00ExpTmu&mp=1

 

Wziąłbym na próbę, bo tylko 35 zł.

 

Oleje i wszystkie filtry zamówię w sierpniu i w domu na wakacjach co się da wymienię sam, a co nie, to do mechanika.

 

Jeszcze inna sprawa. Niestety, miałem mały wypadek. Czy da się to jakoś samemu zreperować? Naoglądałem się troszkę filmów na Youtube i niby są zestawy naprawcze, plus papier ścierny. Ile takie coś może kosztować u mechanika? Nic nie jest wgniecione, ale jest obdarte. Zdjęcie poniżej. Wolałbym to sam zrobić ze względu na to, że w następnym roku auto będę sprzedawał, a chciałbym uniknąć wysokich kosztów naprawy.

 

 

IMG_20200717_151146.jpg

Edytowane przez Mateuszek17

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaki chcesz efekt, jesli jak dla obcego to mozesz sam to zeszlifowac , podklad i lakier w spreyu. Ale raczej nie bedzie dobrego efektu. Poszukaj zderzaka pod kolor. Sporo anglikow na rynku jest na części

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateuszek17 napisał:

Widzę, że same zderzaki to koszt 250zł + i to wcale nie są w lepszym stanie niż mój.

Ale jest jeszcze opcja żeby podjechać w swojej okolicy do jakiegoś lakiernika/blacharza lakiernika - przecież gdy go zapytasz o wartość naprawy - za info przecież cie nie skasuje.

Plastik jak i aluminium wymaga innych podkładów i lakierów i jest trochę upierdliwy w malowaniu.

A kupno używki to raczej bym szukał osobiście niż w internecie - na fotce można sporo ukryć jak i odcień może być inny.

Inna rzecz jest w tym że czasem gdy się kupuje osobiście można znacznie taniej kupić niż przez all....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki :)

Racja, przecież to zwykły plastik, a lakier na masce jest nienaruszony. Nigdy nie miałem samochodu i cały czas myślałem, że jakiś metal, a nawet nie sprawdziłem dokładnie :glupek:

 

Na złomowisku zapewne takie rzeczy się znajdą. Będę miał urlop to będę myślał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak na zewnątrz to przecież zwykła plastikowa wytłoczka, dopiero pod nią są belki i elementy pochłaniające wytłoczone z jakiegoś tworzywa.

Nie wiem jakie koszty sobie u ciebie lakiernicy liczą ale spróbować zapytać nic nie kosztuje a będziesz miał swój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności