Skocz do zawartości

Szybkie pikanie chwilę po zamknięciu i przy otwarciu samochodu z pilota - Astra J 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, 

 

mam dziwny problem na temat którego nigdzie nie mogłem znaleźć informacji. Szukałem przez wyszukiwarkę google oraz przede wszystkim w instrukcji samochodu, ale albo jestem ślepy albo tego po prostu nigdzie nie ma.

 

Samochód mam kilka dni i te kilka dni było ok. Wczoraj rano pierwszy raz pojawił się problem: kilka sekund po zamknięciu drzwi z pilota oraz niemal natychmiast po otwarciu auto emituje dość wysoki dźwięk, wyraźnie spod maski. Są to 3 szybkie piknięcia. Wieczorem gdy ponownie wsiadałem do samochodu problemu już nie było - specjalnie otwierałem go i zamykałem wielokrotnie. Dzisiaj rano przy otwieraniu także była cisza, ale już przy zamykaniu gdy 15 minut później dojechałem do pracy dźwięk znowu się pojawił. Znowu zacząłem klikać w tę i na zad otwierając i zamykając drzwi i samochód piszczał za każdym razem. Schemat ten sam - zamknięcie drzwi, 2-3 sekundy przerwy, pikanie. Otwarcie drzwi i niemal natychmiast pikanie (bez żadnej przerwy jak przy zamykaniu).

 

Kolega podpowiedział mi, że może jest to związane z niezamknięciem drzwi, okna lub czymś innym co np. przeszkadza czujnikom alarmu. Jednak wtedy problem raczej nie występowałby przy otwieraniu samochodu. Od wczoraj przekopuję internet, instrukcję a nawet napisałem do poprzedniego właściciela (bardzo w porządku koleś, nigdy się nie ma pewności czy sprzedający czegoś nie ukrywa, ale zaryzykuję stwierdzenie że tutaj raczej jest uczciwie), ale twierdzi że nic takiego nie występowało.

 

Ma ktoś jakiś pomysł, co samochód próbuje zasygnalizować?

 

Z tego czego jeszcze nie robiłem ale zrobię dzisiaj:

- ponownie zsynchronizuję kluczyk

- użyję drugiego kluczyka

- otworzę/zamknę samochód z kluczyka, nie z pilota

 

Samochód:

Astra J 2011, 1.4 turbo 140KM, sport tourer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, z czego to. Nawet jeżeli wydaje go syrena alarmu, to syrena wyje, a to pika. Więc z samego charakteru brzmi to inaczej ale dźwięk jest w podobny sposób przenikliwy, choć znacznie cichszy. Więc jest bardzo możliwe że wydaje go syrena alarmu.

 

Próbowałem nagrać dzisiaj po pracy, ale problem znowu nie wystąpił. Będę próbował za każdym razem jak otwieram/zamykam samochód, w końcu się uda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ciemno to ciężko strzelić. Zbyt wiele rzeczy nie ma ktore wydaja jakis dzwiek pikajacy. Moze pompa abs, ale to nie wiem o jaki dzwiek chodzi. Moze "titek" łapie jakies przebicie albo lewy sygnał i sobie lekko titnie. Nie wiem czy syrena z alarmu ma osobny sygnalizator. Mozesz jeszcze odlaczyc syrene i, lub titek i zobaczyc czy bedzie sie to powtarzać, choc jazdy bez titosława nie polecam :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrena alarmu ma osobny sygnalizator, bo raz już udało mi się ją załączyć :). Zdecydowanie nie był to dźwięk klaksonu :). Dodatkowo nie mam pojęcia jak ją wyłączyć bo nie dostałem żadnego mini kluczyka jak w innych samochodach. Może ta Astra ma to jakoś inaczej rozwiązane ale w mojej starej Octavii, i30 mamy czy samochodach znajomych zawsze robi się to tym małym kluczykiem. Pompa ABS (jak i inne wewnętrzne układy samochodu) chyba dawałaby kontrolkę lub jakiś błąd na którymś z wyświetlaczy.

 

Ale może faktycznie trzeba szukać przyczyny w jakimś przebiciu, zwarciu czy kij wie czym. Pika bardzo wybiórczo, więc to może być to. Na razie obserwuję i usiłuję nagrać. Oczywiście od wczoraj jak na złość nie pipnał ani razu.

Edytowane przez blindfox0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 24.07.2020 o 13:43, blindfox0 napisał:

Syrena alarmu ma osobny sygnalizator, bo raz już udało mi się ją załączyć :). Zdecydowanie nie był to dźwięk klaksonu :). Dodatkowo nie mam pojęcia jak ją wyłączyć bo nie dostałem żadnego mini kluczyka jak w innych samochodach. Może ta Astra ma to jakoś inaczej rozwiązane ale w mojej starej Octavii, i30 mamy czy samochodach znajomych zawsze robi się to tym małym kluczykiem. Pompa ABS (jak i inne wewnętrzne układy samochodu) chyba dawałaby kontrolkę lub jakiś błąd na którymś z wyświetlaczy.

 

Ale może faktycznie trzeba szukać przyczyny w jakimś przebiciu, zwarciu czy kij wie czym. Pika bardzo wybiórczo, więc to może być to. Na razie obserwuję i usiłuję nagrać. Oczywiście od wczoraj jak na złość nie pipnał ani razu.

Hej,

Czy udało ci się rozwiązać ten problem? U mnie praktycznie to samo, dwa głosne dźwięki po zamknięciu lub otworzeniu auta..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś  się do Opcoma i sprawdzałeś parametry pracy centralnego?

Spróbuj podnieść maskę zamykaj i otwieraj i nasłuchuj skąd to piszczenie dokładniej.

Czy to czasem nie piszczy brzęczyk w liczniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 19:42, smartek napisał:

Hej,

Czy udało ci się rozwiązać ten problem? U mnie praktycznie to samo, dwa głosne dźwięki po zamknięciu lub otworzeniu auta..

Niestety nie, w zasadzie już go sobie odpuściłem, ale jest bardzo irytujący. Głównie ze względu na wstyd przed sąsiadami że mi co chwila ten samochód pika. Dodatkowo często zdarza się, że po otwarciu samochodu z pilota po 2-3 sekundach odpala się zwykły alarm, bez dotknięcia samochodu.

 

W dniu 8.01.2023 o 21:17, adam1954 napisał:

Podpinałeś  się do Opcoma i sprawdzałeś parametry pracy centralnego?

Spróbuj podnieść maskę zamykaj i otwieraj i nasłuchuj skąd to piszczenie dokładniej.

Czy to czasem nie piszczy brzęczyk w liczniku

Nie podpinałem, bo nie mam za bardzo gdzie. No oczywiście poza jakimś warsztatem. Sam nie mam interfejsu i raczej nie będę go sobie kupował tylko do jednego problemu. Czy diagnostyka centralnego jest na tyle prosta, że każdy "mietek" posiadający interfejs będzie mógł zrobić diagnostykę, czy raczej trzeba szukać bardziej wyspecjalizowanych warsztatów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogoś kto ma wiedzę, bo fejsa to mają wszyscy 

A i też nie każdy fejs gada z jotką, skąd jesteś ? 

Otwock , tu masz na wawe do gościa co się zna :

https://www.olx.pl/d/oferta/diagnostyka-mdi-2-tech-2-opel-psa-car-pass-CID619-IDD6YZc.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blindfox0 napisał:

Niestety nie, w zasadzie już go sobie odpuściłem, ale jest bardzo irytujący. Głównie ze względu na wstyd przed sąsiadami że mi co chwila ten samochód pika. Dodatkowo często zdarza się, że po otwarciu samochodu z pilota po 2-3 sekundach odpala się zwykły alarm, bez dotknięcia samochodu.

No to mam dokładnie to samo, bo też raz na jakiś czas włącza się alarm..

Czy u ciebie po zamknięciu auta fizycznie kluczykiem problem nie występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności