Skocz do zawartości

Błąd - 0093 Pomocy Opel Combo - C


deczka1985

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie z jakiś obrotów ci go odcina? Są to te same obroty na każdym biegu? Piszesz błąd 1243 o wtryskiwaczu, a w kodach wychodzi, że to błąd turbiny, bądź drugiej pompy paliwa (jeśli występuje). Co z filtrem paliwa i uszczelką obudowy filtra? Zrobiłeś pomiar wtyczek co podał Adam? Przewody na pompie, wtryskiwaczach i wtyczki do sprawdzenia. Auto dużo jeździ na rezerwie, nie chodzi głośniej pompa paliwa w baku? Profilaktycznie można zastosować preparat do czyszczenia układu paliwowego i wtrysków, wlać na cały bak, niech to wszystko się przeczyści. A sprawdzali kompresje na zimnym i na rozgrzanym silniku? U mnie przy zapchanym filtrze paliwa i sitku w baku błędy listwy i czujnika ciśnienia, a wystarczyło wyczyścić sitko i wymienić filtr paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz, że po prostu go odcina. Filtr paliwa i uszczelka obudowy filtra paliwa wymienione, auta u mnie jest zalane praktycznie cały czas do pełna bo zauważyłem tez , ze jak jest mniej niż poł baku paliwa, i na zakręcie jak paliwem w baku bujnie to samochód też gaśnie. Jeszcze nie grzebałam w baku paliwa bo może właśnie jest jeszcze problem z tym sitkiem zapchanym. Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy buł ostatnio zalewany, nie pomogło. 

Czyli zostaje do sprawdzenia kompresja, sitko w baku, i napięcie na wtyczkach bo już powiem szczerze odechciewa mi się jazdy tym opelkiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest przytkane sitko w baku, wąż na powrocie paliwa tak już konkretnie to żaden dodatek tego syfu nie rozpuści a jeszcze dalej może popchać na listwę i wtryski. Jeśli zaczyna już gasnąć przy gwałtownym dodaniu gazu i są to coraz niższe obroty to bym przyjrzał się sitku i wężykowi powrotnemu do baku czy jest przepustowość. U mnie sitko i filtr tak wyglądały, też nie jeżdżę na rezerwie, ale wlałem paliwko chyba z brudnego kanistra...plus syf z baku. Akurat to są porady na moim przypadku i raczej nie będą nic kosztować jak samemu się sprawdzi, a pewnie nie zaszkodzi.

IMG_20200104_130717.jpg

IMG_20200104_130929.jpg

IMG_20200104_131533.jpg

IMG_20200104_145420.jpg

IMG_20200111_095825.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności